ברגע האחרון: התאונה האווירית שנמנעה

70 מטרים בלבד – זה המרחק שהפריד בין תאונה אווירית הבוקר, לעוד יום שגרתי. מטוס תובלה של חייל האוויר מסוג חופית המריא מכיוון שדה דוב, וחדר בדרכו לתחום האווירי של הרצליה. הוא חלף על פני מטוס ססנה קל שביצע הקפה מסביב לשדה לקראת נחיתה. פקחי הטיסה הבחינה בקרבה והורו למטוסים להתרחק

מה קרה הבוקר בשמי הרצליה: בשנייה האחרונה נמנעה התנגשות אווירית בין מטוס תובלה של חייל האוויר למטוס אזרחי קל מסוג ססנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מטוס התובלה של חיל האוויר, מסוג חופית, המריא משדה דב בת"א וחדר לתחום האווירי של הרצליה, תוך שהוא חולף במרחק של 70 מטר בלבד מהססנה האזרחית.

המטוס הקל ביצע הקפה סביב השדה לקראת נחיתה, ובאחת הפעמים התקרב באופן מסוכן למטוס חיל האוויר. פקחי הטיסה של שדה דב הבחינו בקרבה בעת ההתרחשות, והורו לשני המטוסים להתרחק.

פרטי המקרה הועברו לבדיקת החוקר הראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק רז. גם בחיל האוויר פתחו בתיחקור האירוע.

לפני כחודש: אסון אווירי נמנע בנתב"ג

טיסה שגרתית מלונדון לישראל השתבשה בסוף חודש אפריל, לאחר שעלה חשש לתקלה במערכת הבלמים. צוותי הצלה וכיבוי נערכו לנחיתת חירום בנתב"ג, בעוד רבים מנוסעי המטוס התעלפו לאחר שהדיילות הזהירו ש"משהו רע עומד לקרות".

טיסה של חברת "בריטיש איירווייז", שהייתה אמורה לנחות בשעה 15:00 בנמל התעופה בן גוריון, לא הצליחה לבצע את הנחיתה, ככל הנראה בעקבות תקלה במערכת הבלמים. במקום לבצע נחיתה, המשיך מטוס הנוסעים לכיוון הים על מנת לבחון את התקלה ולברר האם מדובר בנורית חיווי שנדלקה בטעות או בתקלה ממשית.

הטייס דיווח למגדל הפיקוח על החשש לתקלה, וכוננות הוכרזה בנמל התעופה. על מסלול הנחיתה המתינו לנוסעי המטוס כוחות גדולים של חבלני משטרה, כמו גם צוותי הצלה וכיבוי. לאחר שפעמיים ניגש המטוס לנחיתה וחזר על עקבותיו, בפעם השלישית הצליח הטייס לבצע את הנחיתה בשלום וללא תקלות.

אחד הנוסעים שהיה על המטוס סיפר אז לחדשות 2 באינטרנט על רגעי האימה: "היה שם כאוס גדול. הדיילות הודיעו שמשהו רע עומד לקרות, הכינו את מי שישב ליד יציאות החירום לסכנה ושאלו אם יש אנשי רפואה במקום. רבים מהנוסעים החלו להתעלף ולהרגיש לא טוב, דיילות האוויר חילקו מים לכולם וביקשו מאיתנו לא להשתמש בטלפונים הסלולריים".