צפו: הצעת נישואים מפתיעה בטקס חלוקת התעודה

כשנטע רומנו הגיעה נרגשת לקבל את תעודת התואר הראשון שלה באוניברסיטה הפתוחה, היא לא ציפתה שאחד הימים המרגשים בחייה יהפוך אולי למרגש מכולם

נטע רומנו, סטודנטית בת 26 מאזור, רק רצתה לקבל סוף סוף את תעודת התואר הראשון שלה בפסיכולוגיה וחינוך מהאוניברסיטה הפתוחה. אבל כאשר עלתה אל הבמה ציפתה לה הפתעה: בן זוגה יקיר קרסנפור עלה לבמה גם הוא, וביקש את ידה - לעיני יותר מאלף מוזמנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נטע הנרגשת שהופתעה מאוד מהמחווה, הסכימה כמובן להצעה, השניים יינשאו ככל הנראה בחודש אוקטובר הקרוב.

"לפני חודש ישבתי עם חבר, וחשבנו יחד על דרך מקורית להציע נישואים לנטע", סיפר יקיר לחדשות 2 באינטרנט. "פתאום נזכרתי שהיא מקבלת תואר בסוף החודש. זו הייתה נראית לי הזדמנות מצוינת".

יקיר יצר קשר עם האוניברסיטה הפתוחה, והגיע עד לדיקאן הסטודנטים. "היה קצת קשה להפיק את הצעת הנישואים הזו", הוא מודה. "באוניברסיטה אמרו לי שזה מאוד לא נהוג, ושזה לא אופייני לטקסים מהסוג הזה. בסוף החליטו לקיים ישיבה בנושא והבטיחו שיחזרו אלי".

בסופו של דבר, הד"ר חיים סעדון - דיקאן הסטודנטים והאחראי על הטקס, החליט לאפשר ליקיר להציע לנטע נישואים על הבמה, תוך התחשבות ביתר המוזמנים לאירוע. הוחלט שנטע תהיה האחרונה לקבל את התעודה, ושיקיר יגיח מאחורי הקלעים ברגע שהיא תקבל אותה.

"הקול שלי רעד", משחזר יקיר, "התרגשתי מאוד, הכנתי את עצמי וברגע האמת זה לא יצא כמו שרציתי, אבל עדיין זה היה מרגש מאוד. האוניברסיטה מאוד סייעה לי, הסוד היה ידוע רק לבודדים, אפילו הכינו בשבילנו זיקוקים בסוף הטקס".

"מה אומר לך הקול הבא?"

בצד של נטע הדברים נראו מעט שונה. "הטקס שלי היה אמור להתקיים בתאריך אחד, וכמה ימים לפני התאריך החליטו להעביר אותו יום - אז הרגשתי שמשהו לא בסדר. שאלתי חברות שלמדו איתי בחוג מתי הן מקבלות את התעודה, והתאריך שלהן היה שונה משלי", סיפרה הסטודנטית המופתעת.

"חששתי שהיא תגלה" מציין יקיר בהקלה, "היא התקשרה לאוניברסיטה כדי לוודא שהיא מקבלת את התעודה בתאריך הנכון וביררה עם חברות. אני כבר נכנסתי ללחץ, והחלטתי לספר רק לכמה חברות קרובות מהלימודים בכדי שירגיעו אותה".

אבל כמו בסיפור סינדרלה - הסוף היה טוב: נטע עלתה לבמה, קיבלה את התעודה מידיה של נשיאת האוניברסיטה, ולאחר מכן מנחת הטקס הפנתה אליה שאלה לא שגרתית. "היא שאלה אותי מה אומר לך הקול הבא. שמעתי מישהו ברמקול, בהתחלה לא זיהיתי שזה יקיר, לא ציפיתי לו, הוא אמר שיש לו מבחן למחרת והוא לא יוכל להגיע. מאוד הופתעתי", היא נזכרת.

נטע, שמעידה על יקיר שהוא בחור ביישן, תמיד ידעה שאם הוא יבקש את ידה, זו לא תהיה הצעה שגרתית. "מחר נחגוג 9 שנים ביחד, היה ברור שההצעה הזו תגיע בקרוב, אבל לכזו הצעה, לא ציפיתי", היא מספרת בחיוך ענק.