הקנס, השיר, והתגובה של ראש העיר

באגף החנייה של עיריית תל אביב יפו מתקבלות מדי יום פניות רבות של אזרחים מתוסכלים שמבקשים לבטל את דוחות החנייה המוצדקים יותר או פחות שקיבלו בעיר הידועה בצפיפותה. אבל פנייה אחת, שהופנתה גם לעמוד הפייסבוק של העירייה, הצליחה לעורר את ראש העיר רון חולדאי, שהבטיח לשקול בחיוב את ביטול הקנס

השיר שעורר את הרשת (פייסבוק)

"באמת שמצטער. כמו בשיר של אדם: רקדן, זמר, יוצר. וכמה אנשים כבר כותבים לכם שירים? אז עזבו ת'מאה שקל - קחו זכויות יוצרים", כך נחתמה פנייתו הנרגשת של כפיר מצויינים, שהחליט לבקש באופן יוצא דופן מעיריית תל אביב לבטל לו קנס חנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיר המתפרס כמעט על עמוד שלם, הציג מצויינים את סיפורו, מהרגע בו חנה באחד מהרחובות הדרומיים של העיר, ועד שגילה למרבה אכזבתו ותסכולו, כמו רבים נוספים, את הפתק המבשר לו כי קיבל דוח מעיריית תל אביב.

כפי שהוא מספר בשירו, הוא אפילו הפעיל את מכשיר המאפשר תשלום לעירייה על החנייה. אך לאחר שחזר לרכבו גילה להפתעתו כי חצה את גבולות השעה חמש בערב, שאחריה מותרת החנייה בצדו של הרחוב בו עמד רכבו, לתושבי העיר בלבד.

שלא כמו רבים אחרים שבוחרים לשלם למורת רוחם את הקנס או אפילו לפנות לעירייה, כפיר החליט לנצל את ההזדמנות, ולכתוב לאנשי אגף החנייה בקשה נרגשת בחרוזים, ואף להפנות אותה לעמוד הפייסבוק של העירייה.

תוך זמן קצר זכתה תגובתו ללייקים רבים, אבל גם לתגובתו של ראש העיר רון חולדאי, שבחר גם הוא, לענות לו בחרוזים. "גם אם אין חנייה וחונים קצת רחוק", כתב ראש העיר למצויינים, "על כל אחד מאיתנו לשמור על החוק. אך אם באירוע חריג עסקינן, ואינך עבריין סדרתי, כמובן, את מספר הרפורט נבקש לקבל, ולבחון בחיוב אפשרות לבטל".

והתגובה המחורזת של ראש העיר (פייסבוק)

מצויינים מיהר לשתף את התגובה בעמוד הפייסבוק שלי ולציין כי ראש העיר ענה לבקשתו, אך מנגד הצטברו שם גם פניות של אזרחים מתוסכלים אחרים, שטענו כי אינם מוצלחים כל כך בחרוזים, אבל מעוניינים גם הם שהעירייה תשקול בחיוב אפשרות לבטל את חובם.