חייל הוכש על ידי נחש באזור עפולה ונפגע קשה

מכת ההכשות נמשכת: חייל צה"ל בן 20 הוכש אמש על ידי נחש ארסי במושב היוגב, ליד עפולה. צוות נט"ן העניק לו טיפול ראשוני ופינה אותו במצב בינוני-קשה להמשך קבלת טיפול בבית החולים העמק. מנהל יחידת טיפול נמרץ אמר לחדשות 2 באינטרנט: "מצבו עדיין קשה, הוא מונשם, מחובר למכונת הנשמה ומקבל תרופות"

חייל צה"ל הוכש אמש על ידי נחש, בעת ששהה בביתו במושב היוגב, ליד עפולה. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים העמק, שם הוא מאושפז במצב קשה, כשהוא מונשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל הוכש אתמול בשעות הערב, וקיבל טיפול ראשוני על ידי צוות נט"ן עפולה, שפינה אותו לבית החולים. ד"ר עמי לב, מנהל יחידת טיפול נמרץ בבית החולים העמק בעפולה, עדכן הבוקר לגבי מצבו של החייל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "מצבו עדיין קשה, הוא מונשם, מחובר למכונת הנשמה ומקבל תרופות. היד נפוחה מאוד".

ד"ר לב סיפר כי הנחש התוקף לא זוהה בודאות, אך הסביר כי התופעות הקליניות אופייניות להכשה של נחש צפע, שהוא הנחש הפעיל ביותר באיזור. "הנחשים יוצאים מהמאורות עם התחלת החום ומחפשים אוכל, הם לא מחפשים לתקוף בני אדם אלא אם מפחידים אותם", אמר מנהל המחלקה שקרא לציבור לנקוט משנה זהירות. "צריך להיזהר לא להכניס ידיים מתחת לאבנים, לסגור דלתות ולא ללכת יחפים על הדשא", אמר.

בסוף השבוע: בת 18 נפגעה קשה מהכשת צפע בצפון

לפני כמה ימים נפגעה קשה צעירה בת 18, שהוכשה על ידי נחש צפע במהלך נופש באזור כפר בלום בגליל. היא פונתה לקבלת טיפול בבית החולים זיו בצפת. ההכשה אירעה בשעות הערב וככל הנראה, הצעירה - שהוכשה בקרסול - לא הבחינה בנחש בשל החשיכה.

מיד עם הגיעה לבית החולים טופלה הנערה בנסיוב ולמחרת התייצב מצבה והוגדר בינוני. "היא נמצאת בהכרה מלאה, אבל תצטרך להישאר עוד כמה ימים לטיפול והשגחה", נמסר אז מדוברות בית החולים זיו. בבית החולים הוסיפו כי "עונת הנחשים התחילה מאוד מוקדם השנה והכשות ראשונות זוהו כבר בחודש פברואר".