אחרי הספה: מארחים תיירים במטבח

אחרי האירוח בחינם בספות של זרים בחו"ל, "קאוץ' סרפינג", והגירסה בתשלום שצברה פופולריות באתר AIR BNB, השלב הבא הוא לפתוח שולחן, ולבשל לתייר ארוחה מושקעת. עם גרסת גורמה, וגרסה עממית, וזה מתברר כמקור הכנסה לא רע בכלל

אוהבים לבשל ולארח? יכול להיות שאתם יכולים להרוויח מזה. תופעה חדשה שתופסת תאוצה ברשת מפגישה בין תיירים שרוצים להתארח ומקומיים שנלהבים לארח, במה שנראה כמפגש בו כל הצדדים מרוויחים. כבר מאות ארוחות בוצעו בישראל ובספרד, ובקרוב יחל המיזם גם בצפון אמריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה אמור להיות חוויה אותנטית, לבוא לאכול אצל מישהו בבית. אוכל בבית הוא יותר מעניין ויותר אמיתי, בוודאי לתיירים", אומר רמון בוץ, שמאחר תיירים דרך האתר. מאיה לרנר, סמנכ"לית האתר, אומרת שהרעיון הוא פשוט: התייר מטייל בעולם, ותמיד רוצה לחוות אותו כמקומי. "כשמקומי מביא אותך לביתו ואתה פוגש את המשפחה שלו אתה מרגיש יותר מחובר".

בקרוב אצלכם בגינה? תיירים וישראלים בארוח (חדשות 2)
הדבר הכי חזק זאת ההפתעה, חוויה לא צפויה", אומר תומר בן שלום, שמארח גם הוא ארוחות דרך האתר, "כאן התייר צריך לבוא בראש פתוח", הוא מוסיף. המארחים יכולים לגבות תשלום שבין עשרות למאות דולרים לאורח, לאחר שעמדו בתנאים הנוקשים אותם מציב האתר.  

אבל יש גם אופציה זולה יותר. HOME DINE אתר נוסף, מתמקד לוו דווקא במאכלי גורמה, אלא בלהכיר אנשים שונים מכל העולם על בסיס האוכל שמאחד בין כולם. הארוחה במחיר סמלי, והרווח האמיתי הוא כשמכירים מקומיים בעולם.