אדווה ביטון: "עכשיו אדל צריכה להיוולד מחדש"

אתמול שוחררה מבית החולים אדל ביטון, הפעוטה בת ה-3 שאושפזה במצב קשה מאוד לפני כחודשיים וחצי לאחר שנפגעה מאבן שנזרקה לעבר הרכב של אמה בשומרון. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט מספרת האם על התחושות במשפחה לקראת השיקום הצפוי: "עכשיו אנחנו מתחילים להתמודד עם מסע אחר"

אחרי חודשיים וחצי שבהם נאבקה אדל ביטון בת ה-3 על חייה, לאחר שנפגעה מאבן שנזרקה לעבר רכבה של אמה בשומרון, היא שוחררה אמש מבית החולים. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט מספרת היום האם אדווה ביטון על התחושות במשפחה לרגל השחרור ולקראת השיקום הצפוי בבית לוינשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ברוך השם, אנחנו לא נמצאים באותה נקודה שהיינו לפני כחודשיים", אמרה ביטון. "הגענו לייצוב מבחינת המדדים הפיזיולוגיים ומבחינת סכנת החיים. אפשר לומר שיצאנו מזה. עכשיו אנחנו מתחילם להתמודד עם מסע אחר, שזה להחזיר אותה לתפקוד, על כל היבטיו - ללמד אותה ללכת, לדבר, להיוולד מחדש".

ביטון מספרת כי היא שואבת עידוד רב מהתמיכה שהמשפחה מקבלת, ומדגישה כי יש גם היבטים חיוביים לתקרית הקשה. "בתקופה הזאת הכרנו הרבה מאוד אנשים מדהימים ואת עם ישראל הנהדר, אז גם מזה יש טוב", אמרה. "אנחנו אנשים מאמינים, והכל בידי שמיים - מה שהוא יחליט, אנחנו לא יודעים".

לדברי ביטון, משפחתה מקבלת הרבה מאוד חיזוקים מכל הכיוונים. "עוזרים לנו בכל הדברים שאנחנו צריכים, גם עם הבנות בבית, ועוטפים אותנו באהבה רבה", אומרת האם ומבקשת להמשיך להרבות בתפילות ובמעשים טובים "למען אדל ולרפואתה".

אתמול: אדל שוחררה מבית החולים

מכונית המשפחה לאחר התאונה (ראאד איברהים)
המסלול של הפעוטה לשיקום מלא צפוי להיות ארוך וקשה, אבל באופן רשמי היא כבר לא נלחמת על חייה. אתמול היא נקלטה ביחידה לשיקום ילדים ונוער בבית לוינשטיין, כשהיא מלווה על ידי בני משפחתה.

"זו תזכורת כואבת לכל מי שחשב שאבן היא משחק ילדים או מעשה קונדס", אמר לחדשות 2 באינטרנט גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון. "אדל הקטנה משלמת מחיר כבד על זה, ברוך השם היא כבר לא נלחמת על חייה, אבל שיקומה ייקח עוד הרבה מאוד זמן. כולנו מקווים שהיא תחלים באופן מלא, ובבגרותה לא תשלם מחיר על אותה אבן".

"לצערי הרב אחרי אדל, תופעת זריקת האבנים הלכה והתעצמה", הוסיף מסיקה, "ואם צה"ל לא ייקח את עצמו בידיים ויתייחס לזריקת האבנים כטרור לכל דבר, אנו עלולים למצוא את עצמנו באינתיפאדה שלישית".

חגגה יום הולדת שלוש בבית החולים

רק לפני כחודש, כשהיא מחוסרת הכרה ומוקפת בבני משפחה במיטתה בבית החולים לילדים שניידר, חגגה אדל ביטון יום הולדת שלישי.

"כל יום זה נס", אמר אז אביה, רפי. "היא יצאה בחיים כשלא נתנו לה הרבה סיכוי. גם אם זה יהיה מאבק ארוך ומתיש - אנחנו נצא ממנו בריאים ושלמים".

חגגה יום הולדת עצוב. ביטון (פייסבוק)

רפי ציין כי הוא ואשתו אדווה, לא זזים ממיטתה של אדל. "אנחנו נמצאים לידה 24 שעות והיא מגיבה אלינו לכל מיני גירויים שאנחנו יוצרים סביבה", סיפר. "היא בסוג של הכרה חלקית. זה חלום בלהות שאינו נגמר ואני לא מאחל לאף אחד לעבור את זה. מדובר במלחמה יום יומית ובמבחן אמונה קשה".