משפחת הטייס שגופתו נמצאה: "חששנו מהרגע הזה"

מטוס האולטרה-לייט ממנו על פי החשד קפץ אבנר צחורי שגופתו נמצאה הבוקר, אותר בירדן. ההערכה היא שהוא קפץ מהמטוס בשטח ישראל והמטוס התרסק 3 ק"מ בצד הירדני. משפחתו כואבת: "חששנו מהרגע הזה"

אבנר צחורי ז"ל (יח"צ)

ביישוב עין ורד כואבים את מותו של אבנר צחורי, תושב המקום בן ה-38, חניך בית הספר לטיסה שהמריא אתמול בשעות הבוקר במטוס קל ממנחת היישוב שבשרון, והבוקר נמצאה גופתו בערבה. משפחתו סיפרה הבוקר למנחמים כי הם חששו שהרגע הזה יגיע אך "לא ידעו מתי". ההערכה היא שהוא קפץ מהמטוס בזמן הטיסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא עסק המון בספורט וגם נפצע בעקבות פעילות ספורטיבית, אבל הוא אף פעם לא הצטער על זה, זה היה סיכון מחושב", סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט אביחי סימנר, יושב ראש הוועד של עין ורד. "מצבו הבריאותי הידרדר, וזאת כנראה הדרך שהוא בחר כדי לסיים את זה".

"שוחחתי עם המשפחה הבוקר והם אומרים שזה אובדן גדול מאוד בשבילם וקשה להם מאוד - זו התמודדות ארוכה ביותר וקשה להם אבל הם כנראה ראו איך הוא התבטא לאחרונה ועשו אחד ועוד אחד".

קסדת הטייס שנמצאה, הבוקר (משטרת ישראל)

הותיר אחריו מכתב התאבדות

גופתו של צחורי אותרה מזרחית לכביש 90 סמוך ליישוב צוקים על ידי כוחות ההצלה והמתנדבים הרבים שסייעו בחיפושים. קסדתו נמצאה סמוך לגופה ולאחר מספר שעות נמצא גם המטוס הקל, 3 קילומטרים בתוך שטח ירדן.

צפו בסרטון מתוך האתר של צחורי:

למרות שצחורי הותיר אחריו מכתב שבו הוראות כיצד לנהוג לאחר מותו. על פי הערכה ראשונית צחורי קפץ מהמטוס במהלך נסיקתו במטרה לשים קץ לחייו.

לפני מספר שנים היה צחורי מעורב בתאונה אווירית במהלכה נפצע אנושות, מאז הוא משותק בפלג גופו התחתון. למרות הקשיים והשיקום הארוך הפך צחורי במרוצת השנים לחובב ספורט אתגרי, לפני מספר חודשים החל בלימודי הטיס, שבמהלכם מצא את מותו.