אדל ביטון שנפצעה בפיגוע שוחררה מבית החולים - לצורך שיקום

אדל הקטנה, הפעוטה שנלחמה על חייה מאז נפצעה בפיגוע ידוי האבנים בשומרון לפני כחודשיים וחצי, שוחררה היום סוף סוף מבית החולים שניידר לילדים, והועברה לשיקום בבית לוינשטיין. ראש המועצה אזורית שומרון: "לא נלחמת על חייה, אבל שיקומה ייקח הרבה מאוד זמן"

השתחררה מבית החולים, ותועבר לשיקום. אדל (פייסבוק)

אדל ביטון בת ה-3 נלחמה לא פחות מחודשיים וחצי על חייה, לאחר שנפגעה מאבן שנזרקה לעבר רכבה של אמה בפיגוע באזור השומרון. היום, יכולה משפחתה לשחרר אנחת רווחה - שלב האשפוז בבית החולים תם, וכעת מתחיל שלב השיקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם מעתה יהיה המסלול של הפעוטה לשיקום מלא ארוך וקשה, אבל באופן רשמי היא כבר לא נלחמת על חייה. היא נקלטה במהלך היום ביחידה לשיקום ילדים ונוער בבית לוינשטיין, כשהיא מלווה על ידי בני משפחתה.

"זו תזכורת כואבת לכל מי שחשב שאבן היא משחק ילדים או מעשה קונדס", אמר לחדשות 2 באינטרנט גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון. "אדל הקטנה משלמת מחיר כבד על זה, ברוך השם היא כבר לא נלחמת על חייה, אבל שיקומה ייקח עוד הרבה מאוד זמן. כולנו מקווים שהיא תחלים בעזרת השם באופן מלא, ובבגרותה לא תשלם מחיר על אותה אבן".

"לצערי הרב אחרי אדל, תופעת זריקת האבנים הלכה והתעצמה", הוסיף מסיקה, "ואם צה"ל לא ייקח את עצמו בידיים ויתייחס לזריקת האבנים כטרור לכל דבר עלולים למצוא את עצמנו באינתיפאדה שלישית".

חגגה יום הולדת שלוש בבית החולים

רק לפני כחודש, כשהיא מחוסרת הכרה ומוקפת בבני משפחה במיטתה בבית החולים לילדים שניידר, חגגה אדל ביטון יום הולדת שלישי.

"כל יום זה נס", אמר אז אביה, רפי. "היא יצאה בחיים כשלא נתנו לה הרבה סיכוי. כעת המאבק מתרכז באיכות חייה. הערכות הרופאים מאוד פסימיות ואנחנו נעזרים בהרבה אמונה. גם אם זה יהיה מאבק ארוך ומתיש - אנחנו נצא ממנו בריאים ושלמים".

חגגה יום הולדת עצוב. ביטון (פייסבוק)

רפי ציין כי הוא ואשתו אדווה, לא זזים ממיטתה של אדל. "אנחנו נמצאים לידה 24 שעות והיא מגיבה אלינו לכל מיני גירויים שאנחנו יוצרים סביבה", סיפר. "היא בסוג של הכרה חלקית. זה חלום בלהות שאינו נגמר ואני לא מאחל לאף אחד לעבור את זה. מדובר במלחמה יום יומית ובמבחן אמונה קשה".