אוטובוס דרס למוות ילד בן 5 בבית אל

בניה שוקרון נסע על קורקינט ברחוב מעגלי הראי"ה וככל הנראה חצה את הכביש, כשנפגע מרכב הסעות של המועצה האזורית שנהגו לא הבחין בו. תחילה הוגדר מצבו אנוש, אך מאמצי אנשי מד"א להצילו עלו בתוהו. פראמדיק: "המראה היה קשה מאוד"

ארכיון

טרגדיה בבית אל: יומיים אחרי הולדת אחיו, נפגע אחר הצהריים (שני) בניה שוקרון, בן חמש, מאוטובוס הסעות של המועצה האזורית בעת שרכב על קורקינט ברחוב מעגלי הראי"ה. חובשים ופראמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני, אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו בזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית עולה כי שוקרון נסע על הקורקינט וככל הנראה חצה את הכביש כשהאוטובוס עבר במקום. הנהג לא הבחין בו ופגע בו בעוצמה. משפחתו של הילד מתגוררת ביישוב ויש לו שלושה אחים.

פרמדיק מד"א אורי צחי, שהגיע לזירת האירוע, סיפר: "המראה היה קשה מאוד, כשהגענו למקום ראינו אוטובוס עומד במרכז הכביש ועל הכביש שכב ילד כבן 5 שבסמוך אליו קורקינט מפורק".

הוא הוסיף כי "הילד היה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פגיעה רב מערכתית קשה ביותר. בתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו בסיוע כוח רפואי של צה"ל כשהגיע למקום".

9 ילדים נהרגו בתאונות מתחילת 2015

מנתוני עמותת "אור ירוק" עולה כי מתחילת שנת 2015 נהרגו בתאונות דרכים תשעה ילדים בגילאי 0-14, כשבממוצע נהרגים בכל שנה כ-40 ילדים. 

מנכ"ל עמותת אור ירוק שמואל אבואב אמר כי "מדינת ישראל לא שומרת על הילדים שלה. מדי שנה עשרות ילדים מקפחים את חייהם בתאונות דרכים ותפקיד המדינה הוא להגן עליהם. צריך להעניק לכל ילד שעה שבועית של בטיחות בדרכים ולהטמיע בילדים כבר מגיל צעיר את החשיבות של זהירות בדרכים, נוכל להציל חיים של ילדים רבים".

אתמול נהרג זאב ילין, רוכב אופניים בן 64 מהיישוב נירית, בתאונת דרכים שאירעה בכביש 554 בין בית ברל לרמת הכובש, סמוך לכפר סבא. על פי עדי ראייה שהיו במקום התאונה, נהג הרכב הפוגע נמלט מהמקום תוך שהוא מותיר את רוכב האופניים מדמם בזירה.

צוותי מד"א שהגיעו למקום האירוע העניקו לפצוע טיפול רפואי ראשוני ואחר כך פינו אותו לבית החולים מאיר בכפר סבא כשהוא במצב אנוש וסובל מפגיעה רב מערכתית. זמן קצר לאחר הגיעו לבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של הגבר, תושב היישוב נירית.