טייס השאיר מכתב, המריא ונעלם

תושב עין ורד, חניך בבית ספר לטיסה, המריא בשעות הבוקר במטוס האולטרה לייט שלו ומאז נעלמו עקבותיו. האיש, נכה בפלג גופו התחתון בגלל תאונה אווירית, השאיר מכתב בו כתב: אם יקרה לי משהו - פנו לקבורה אזרחית. המשטרה וחיל האוויר פתחו בחיפושים אחריו

המטוס נעלם משעות הבוקר, ארכיון (ארכיון, באדיבות משרד התחבורה)

תעלומה באוויר: חניך בבית ספר לטיסה, נכה בפלג גופו התחתון, המריא בשעות הבוקר במטוס קל ממנחת עין ורד בשרון ומאז נעלמו עקבותיו. הוא השאיר אחריו מכתב בו ביקש כי אם יקרה לו משהו לפנות לגוף לקבורה אזרחית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האזרח, תושב עין ורד בשנות ה-40 לחייו, המריא בבוקר מהמנחת במטוס האולטרה לייט הפרטי שלו. הוא לא יצר קשר רדיו, לפחות לא בחלקה הראשון של הטיסה. כשמשפחתו הבינה כי נעלם פנתה למשטרה וביחד עם חיל האוויר פתחו בחיפושים נרחבים. מסוק משטרתי חג מעל האזור ומעל הים - אך עד כה אין סימן למקום הימצאו או עדות למה עלה בגורלו של הטייס.

האיש היה מעורב לפני מספר שנים בתאונה אווירית במהלכה נפצע באורח קשה ומאז הוא משותק בפלג גופו התחתון. משפחתו שוהה באזור המנחת בעין ורד ומחכה לאות חיים.

ההורים לא חשו בטוב, מד"א הוזעק למנחת

בשלב מסויים חשו הוריו שלא בטוב ולמקום הוזעק צוות של מגן דוד אדום שהעניק להם טיפול רפואי. במשטרה ניסו לשכנע את המשפחה להכריז על האיש כנעדר - אך עד כה עומדת המשפחה בסירובה.

גורם בכיר המעורה בחקירה סיפר כי המטוס בו המריא הטייס יכול לשהות באוויר למרחק של 600 ק"מ. לפי ההערכות, כלי הטייס כבר סיים את תכולת הדלק שלו והוא אינו באוויר. 

החוקר הראשי במשרד התחבורה, יצחק רז, פנה לרשות התעופה האזרחית ורשות הספנות בנמלים בבקשה לסייע באיתור המטוס. "מראיות שהתגלו עד כה לא ניתן לשלו מעשה אובדני", נאמר בהודעת משרד התחבורה.