החלום התגשם: בית בתוך משאית

אמו לא רצתה לשמוע על הרעיון, ובתו חששה – אבל יוסי החליט בגיל 50 להגשים חלום ישן ולבנות בית על גלגלים. היום, כשהוא אחרי השלמת התכנית הגרנדיוזית הוא חי במשאית ומחפש אהבה. "הכותרת של כל הסיפור הזה זה חופש". צפו

בגיל 50 יוסי התעורר בוקר אחד שהוא רוצה להתניע את החיים שלו ולחיות על גלגלים. הוא התחיל בשרטוטים על הנייר ואז כאנימטור, עשה את מה שהוא ידוע הכי טוב: להפיח בחלום רוח חיים וירטואלית, מהסרטון הוא יצר מציאות. במשך שנה בשתי ידיים עם קרשים, מסמרים ועוד ציוד הוא בנה את בית החלומות שלו - בית בתוך משאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה יצא לי כמעט אחד לאחד לפי התכנית, הכותרת של כל הסיפור הזה זה חופש - חופש מהמון דברים. אני מחפש אהבה ואמרתי שבתל אביב לא אמצא אותה אז החלטתי שאני אבנה לי 'סוס לבן' ואסע לי ברחבי ישראל ואני אחפש לי איזה רועת צאן חמודה על גבעה אולי שם אמצא אותה, עדיין לא מצאתי", הוא סיפר. "רוב האנשים חששנים ומה שמפריד בינם לבין החלום שלהם זה אומץ. הם מעדיפים ללכת עם השגרה".

האנימטור הגשים את החלום (חדשות 2)

עד לפני שנתיים יוסי, גרוש פלוס שירה בת ה-11 גר בלופט של 100 מטר בתל אביב. הוא גם עבד משם אבל לא באמת הרגיש בבית. הוא החליט להקים את הבית המושלם שלו בהשקעה לא קטנה של 800 אלף שקלים. הבת שלו לא הייתה מרוצה מהרעיון בהתחלה, וכך גם אמו: "איזה חיים יהיה לך מזה? אלוהים", היא אמרה. "אני לא רוצה לשמוע על זה".

שירה הבת כבר משוויצה בבית לחברותיה

יוסי פגש בשנתיים האלה אנשים שלא רק מעדיפים להית עם הרגליים על הקרקע אלא גם שותפים לדרך. לאט לאט התגבשה לה קהילה קטנה שגרה בדרכים או בצד הדרך - חלק מגשימים חלום ישן וחלק מחוסר ברירה.

בית של ממש. המשאית (חדשות 2)

שירה הבת כבר משוויצה בבית הנייד לחברות ובימים שהיא גרה במשאית היא גם בוחרת את היעד, הפעם: הפארק הלאומי ברמת גן: "זה לא זמני, אני יכולה לדמיין אותי גרה פה כשאהיה בת 40, התקרבנו, אנו מדברים יותר כי אין ערוצים בטלוויזיה". יוסי מצדו כבר רה לנוע הלאה לחלום הבא שלו: הקמת כפר אקולוגי על גלגלים: "מאילת ועד מטולה אני מעדיף שלכל יישוב יהיה כמה דונמים לכפרים על גלגלים, אבל אני יודע שזה לא ייקרה מחר".