שיפור במצבה של הנערה שהוכשה ע"י נחש צפע

אל המרכז הרפואי זיו בצפת הובהלה אמש במצב קשה נערה בת 18, לאחר שהוכשה על ידי נחש צפע במהלך נופש בצפון. הבוקר, לאחר טיפול בנסיוב, חל שיפור במצבה והוא מוגדר כעת בינוני. מבית החולים נמסר כי עונת הנחשים החלה מוקדם השנה וכי נפגעים ראשונים מהכשות זוהו כבר בחודש פברואר

עונת הנחשים החלה מוקדם השנה. תצלום אילוס (AP)

בבית החולים זיו בצפת חל היום שיפור במצבה של נערה בת 18, שהוכשה אתמול על ידי נחש צפע ופונתה במצב קשה. מבית החולים נמסר כי הנערה מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ וכי מצבה מוגדר כעת בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול בשעות הערב התקבלה קריאה במוקד מד"א בעקבות נחש צפע שהכיש נערה בקרסולה במהלך נופש בגליל, באזור כפר בלום. מהפרטים עולה כי ההכשה התרחשה בשעות הערב, וייתכן שהנערה לא הבחינה בנחש בשל החשיכה.

מיד עם הגיעה לבית החולים טופלה הנערה בנסיוב והבוקר התייצב מצבה. "היא נמצאת בהכרה מלאה, אבל תצטרך להישאר עוד כמה ימים לטיפול והשגחה", נמסר מדוברות בית החולים זיו, שם הוסיפו כי "עונת הנחשים התחילה מאוד מוקדם השנה והכשות ראשונות זוהו כבר בחודש פברואר".

בחודש שעבר: בן 15 הוכש ע"י נחש

לפני כחודש וחצי נפגע נער בן 15 מהכשת נחש באזור בית שמש. סוג הנחש שגרם לפגיעה לא ידוע, אך עדי ראייה דיווחו כי מדובר בנחש ארסי. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

הנער הוכש בשעה שהיה באזור הפרדסים של היישוב ישעי, הנמצא באזור בית בית שמש. פרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום טיפלו באופן מיידי בנער כשהכרתו מעורפלת. בהמשך פונה בן ה-15 באמבולנס לבית החולים.

חנן מאיר, פרמדיק ממחוז ירושלים במגן דוד אדום, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הגענו לפרדס וגילינו את הנער בסמוך למאהל בדואי שנמצא במקום. לצד הפצוע היו שני ילדים שסיפרו כי הנחש היה שחור ועל פי סימני הנשיכה נראה כי הוא ארסי".