שתי הילדות שנרצחו בנגב הובאו למנוחות בכפר במזרח ירושלים

השבוע הטרגי של משפחת אמטיראת הגיע לסיומו עם מסע לוויה של שתי הבנות אסינאד ורימאס שנרצחו באכזריות. עשרות קרובים ליוו אותן בדרכן האחרונה ואליהם הצטרפו גם שוטרים פלסטינים שאבטחו את המסע מחשש שאביהן של השתיים יגיע וינסה לפגוע באם. מוקדם יותר מונה סנ"צ דוד שריקי למפקד משטרת ערד לאחר שקודמו התרשל והודח

עשרות קרובים וחברים ליוו את שתי בנות משפחת אמטיראת שנרצחו השבוע סמוך לערד בדרכן האחרונה. השתיים נטמנו בבית העלמין של הכפר אל עזריה שבמזרח ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוטרים פלסטינים השתתפו גם הם במסע הלוויה ואבטחו את האירוע בין היתר מחשש שאביהן של הבנות, שעדיין לא נעצר על ידי משטרת ישראל יגיע לאזור וינסה לפגוע באימן שהתלוננה עליו יום לפני הרצח.

הלוויה נערכה כאמור בכפר אל עזריה הסמוך לירושלים, שם מתגוררת האם. מוקדם יותר זכתה האם להתנצלות רשמית ממפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם הלוי, שאף החליט להדיח את ראשי תחנת משטרת ערד בעקבות ההתרשלות בטיפול במקרה. הלוי טען שמדובר ב"כשל נקודתי".

"אנחנו עדיין במרדף אחר הרוצח ומשקיעים את כל המאמצים", אמר היום ניצב הלוי. בעקבות הרצח המזעזע, נשמעו טענות שונות בחברה הבדואית, שלפיהן אין הם מקבלים יחס שווה בפני החוק, להן ענה הלוי כי "אנחנו לא מושלמים. כולם מקבלים יחס שווה והדחת מפקד תחנת משטרת ערד היא ההוכחה לכך. אני מתנצל בפני אמן של הילדות על הכשל הנקודתי הזה".

סנ"צ דוד שריקי, מפקד משטרת ערד החדש (משטרת ישראל)

לאחר שמפכ"ל המשטרה גילה שאם הילדות אסינאד ורימאס אמטיראת שנרצחו בדרום הגישה תלונה נגד האב יום לפני הרצח ובמשטרת ערד לא עשו דבר, החליט אמש רב-ניצב יוחנן דנינו להדיח לאלתר את מפקד משטרת ערד סגן ניצב יוני זייטק, את סגנו רב פקד אלברט כהן ואת ראש משרד החקירות בתחנה פקד רוני איתן. בנוסף, הערה בתיק האישי תירשם לרכז החקירות בתחנה ולשוטר שגבה את התלונה.

מוקדם יותר הבוקר הוחלט במשטרה למנות את סגן ניצב דוד שריקי, ששימש עד אתמול כקצין אגף מודיעין וחקירות נגב. מינויו של שריקי הינו מיידי והוא נכנס רשמית לתפקיד כבר הבוקר.