סלקציה במועדונים – דרך הפייסבוק

תופעת הסלקציה לא נעלמה מהמועדונים ולמרות הניסיון להילחם בה, תמיד מוצאים דרכים חדשות ויצירתיות להמשיך ולסנן מבלים. עכשיו יש כאלו שמבצעים את הסלקציה באמצעות טכנולוגיה פשוטה - התמונה בפייסבוק. רפי, תושב מרכז הארץ בשנות ה-20 לחייו, חווה את ההשפלה על בשרו

מועדון ה"קלרה" התל אביבי נחשב לאחד ממקומות הבילוי העמוסים והאטרקטיביים בעיר. הביקוש למקומות גבוה, ורבים מהבליינים מבקשים לשריין לעצמם מראש הזמנה למועדון הנחשב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רפי, תושב מרכז הארץ בשנות ה-20 לחייו, שמע על המועדון ועל המסיבות שבו, והחליט לנסות ולהגיע לאחת מהן. הוא יצר קשר עם היחצן, שמצידו ביקש מרפי לשלוח לו בקשה דרך הפייסבוק. אלא, שהצעיר לא ידע שבעצם מדובר בדרך מתוחכמת במיוחד לעשות סלקציה לבליינים.

רפי שלח הודעה לאיש יחסי הציבור של המסיבה, ושאל היכן ניתן לפגוש אותו כדי לאסוף את ההזמנות. התשובה שהוא קיבל הפתיעה אותו מאוד: "אהלן אחי, אני לא רוצה להעליב או משהו, אין דרך עדינה להגיד את זה, אז אני פשוט אגיד את זה - אתם לא מתאימים למסיבה הזאת אחי, זה מסיבת סצנה, קהל ממש איכותי ויש ביקורת יופי חריפה, מצטער מאוד ובגלל זה ביקשתי את הפייסבוק".

הודעת הפייסבוק שקיבל הבליין (חדשות 2)

"זה תחושה שאתה מרגיש אפס"

"התביישתי לספר את זה ברבים כי זאת פדיחה בשבילי", סיפר רפי בעצב. "אתה מרגיש מושפל, זה תחושה שאתה מרגיש אפס. אני לא חושב שאני נראה איזה מאפיונר, אף פעם לא נכנסתי לסיטואציות של בלאגן. בסך הכל רציתי לבוא לבלות וליהנות".

פרקליטו של רפי, עו"ד יהב ארגמן, הוסיף ואמר: "אני בטוח שלו המחוקק היה קובע רף גבוה יותר של ענישה - לא 50 אלף שקלים, אלא 300 ו-400 אלף שקלים - בעלי המקומות היו מנחים את אנשיהם לדקדק בפרטים".

ממועדון ה"קלרה" נמסר בתגובה כי "המועדון פועל שנים רבות ומבלים בו מאות אלפי אנשים ללא כל אפליה אסורה. לאור המגבלות הקיימות, מקבלים קדימות מזמיני מקום מראש, מוזמנים, ולקוחות קבועים. במקרה המדובר, חברת הפקה חיצונית היא ששכרה את המועדון, והיא שהייתה האחראית להזמנת האורחים ולכניסתם".