אוטובוס פעילי ימין נעצר: "לא ניתן לערבי ויהודייה להתחתן"

בכפר עראבה בצפון שבו נערכת חתונת זוג מעורב חששו מעימות אלים שיתפתח, בעקבות איומים של פעילי ימין קיצוני שאמרו שיגיעו למקום. המשטרה נערכה מראש וכשהגיע לאזור האוטובוס ובו אנשי הימין הוא נלקח לאזור משגב, שם הם עוכבו לחקירה. מרזל: "לא נוותר, התבוללות היא סכנה"

חגיגות החתונה, הערב (רפעת עכר)

חתונת זוג מעורב - ערבי ויהודייה - שנערכת הערב בכפר עראבה בצפון עוררה סערה, וגורמים ימניים הודיעו שהם מתכוונים להגיע ולמנוע את האירוע. בכפר חששו מעימות אלים, שבמהלכו ינסו פעילי הימין להחזיר את הכלה היהודייה לביתה, אך המשטרה עיכבה בינתיים את אוטובוס הפעילים, ובהם ברוך מרזל. הם נקלחו לאזור משגב לאחר שהגיעו לכפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגענו עד הכניסה לכפר והחזירו אותנו אחרונה. עכשיו אנחנו 60 איש בפארק אוסטרליה ומתוכם 20 יורשו להגיע לכניסה לעראבה למחאה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פעיל הימין ברוך מרזל. "אנחנו לא חושבים שזה לגיטימי, התבוללות היא סכנה לקיומו של עם ישראל".

הפעילים מספרים כי הם לא מתכוונים לוותר בינתיים: "אנחנו בדרך כלל מצליחים במשימות האלה, גם אם לא נעשה את זה היום - נחזיר אותה למשפחתה".

"לא נוותר". ברוך מרזל (חדשות 2)

"העיקר שהם התאהבו"

"לא מעניין אותנו אם החתן ערבי או יהודי, העיקר שמדובר בשני צעירים שהתאהבו אחד בשנייה והלילה הם יקיימו את אירוע החתונה שלהם מול מאות משתתפים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ניזאר קנענה, סגן ראש מועצת עראבה. "המשטרה תהיה פה ואנו נמנע מהם כל תרחיש קיצוני, אבל אם הם באים אלינו כדי לכבד את הזוג, אנו נכבד אותם באורז וקובה".

קנענה נפגש עם הכלה עוד לפני האירוע: "היא אישה טובה מאוד ונקבל אותה בכפר ככל אדם". מפקד תחנת שפרעם סגן-ניצב רמי נירמק, שאחראי על האזור, סיפר שלדעתו מדובר רק בשמועות, אך עם זאת הדגיש שהכוחות נערכים "לכל תרחיש - עם יד על הדופק".

המחאה החלה כשחבר מועצת קריית ארבע בנצי גופשטיין, קיבל ידיעה על האירוע מחברותיה של הכלה. "עדיין במאמצים למנוע מחר חתונה של יהודייה עם ערבי בצפון. אולי אם לא יהיה ברירה נגיע בתור אורחים לחתונה. נעדכן אם נצטרך אורחים נוספים", הוא כתב בהודעה בעמוד הפייסבוק שלו שליבתה את הגולשים. לאחר מכן נכתב מספר הטלפון של החתן שקיבל עשרות טלפונים זועמים מצד גורמי ימין.