בני המשפחה שחצו את הגבול לירדן הושבו לארץ: נחקרים עם חזרתם

לאחר שבשעות הלילה חצו את הגבול לירדן ברגל באזור נחל חיון שבערבה, בני המשפחה מבית שמש חזרו היום לארץ לאחר שהובאו למעבר הגבול בין המדינות. מחקירת המשטרה במעבר הגבול עולה כי אב המשפחה ניסה להבריח את ילדיו ורעייתו מקהילת ה"טאליבן" בבית שמש לקהילת "לב טהור" בקנדה

המשפחה החרדית שחצתה את הגבול לירדן (משטרת ישראל)

המשפחה שחצתה את הגבול לירדן חזרה לארץ: שמונת בני משפחה מבית שמש שחצו את הגבול בשעות הלילה לשטחה של ירדן, הושבו היום לשטח ישראל לאחר ששלטונות ירדן עצרו אותם זמן קצר לאחר חציית הגבול בין המדינות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשפחה הוחזרה לידי שוטרי מרחב אילת בצד הישראלי של מעבר הגבול רבין. עם חזרתם, עוכבו ההורים לחקירה במשטרת מרחב אילת. ההורים, תושבי בית שמש, בני 46 ו-49, נחקרים כעת במשטרת אילת. לזוג 6 ילדים - שלוש בנות בגילאי 15, 8, 17 ושלושה בנים בגילאי 9, 11, 13.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי בני המשפחה חצו את הגבול בין המדינות באופן רגלי באזור נחל חיון בערבה, דרומית לצומת מנוחה. סמוך לחצות העבירו הירדנים דיווח לגורמים בצה"ל כי עצרו את בני המשפחה לאחר שעברו את הגבול. מאז העברת הדיווחים התנהלו מגעים לשחרורם של זוג ההורים וששת ילדיהם שנעצרו במהלך הלילה.

בני המשפחה במעבר הגבול, היום (רשות שדות התעופה)
מהחקירה הראשונית של המשטרה עולה כי הסיבה לחציית הגבול היא רצון של אב המשפחה שהשתייכה לקהילת ה"טאליבן" בבית שמש להבריח את משפחתו לקהילת "לב טהור" שבקנדה. 

טרם התבררה הסיבה למעבר הגבול (משטרת ישראל)
ממשרד החוץ נמסר מוקדם יותר הבוקר בתגובה ראשונה כי פרטי המקרי ידועים להם וכי ה"המקרה מטופל במטה משרד החוץ בירושלים ובשגרירות בירדן". פעלנו בשיתוף פעולה מלא עם הירדנים ומנצלים את הקשר הטוב שקיים עם הרשויות במדינה, הוסיפו.