"מאוכזבת מהדרך של המשטרה – איפה היה האומץ שלהם?"

זהבה תפירו, דודתו של מנהל הבנק אבנר כהן ז"ל, מתחה ביקורת בראיון לערוץ החדשות על תפקוד המשטרה באירוע: "איפה האומץ? אסור למשטרה להתרברב כשהמשפחות נמצאות באבל"

הדיון על תפקוד המשטרה במסע ההרג בבאר שבע נמשך: זהבה תפירו, דודתו של מנהל הסניף אבנר כהן ז"ל, צפתה בתיעוד המקרה כפי שנקלט במצלמות האבטחה ומתחה הבוקר ביקורת על התנהלות המשטרה באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תפירו סיפרה בריאיון לערוץ החדשות כי לאחר צפייה בסרטון כי "אני חושבת שהמשטרה לא פעלה ב-100% נכון. אני מאוכזבת מהדרך שהמשטרה פעלה בה - איך הוא ירה כל כך הרבה יריות ושוטרים כל כך מיומנים לא נכנסים, לא משתלטים, לא מנהלים ממשא ומתן ונותנים לו לרצוח את כולם, ארבעה אנשים, ובנוסף לעשות וידוא הריגה. איפה הייתה המשטרה? איפה היה האומץ שלהם?"

תפירו מבהירה כי פרסום התמונות ממצלמות האבטחה סייע לה "לחבר את הפאזל" כדבריה: "הם טוענים שסיכנו את חייהם, אז למה כאשר הרוצח ירה על השוטרים הם תפסו מחסה במקום ללכוד אותו? לדעתי היה ניתן להציל את חלקם. אני כואבת את כאבם של שאר המשפחות. המשטרה מתרברבים שפעלו כשורה, תפקדו טוב וסיכנו את חייהם. אסור להם במצב כזה ש-4 משפחות נמצאים באבל להתרברב".

"מחליף מחסנית באין מפריע"

תפירו ציינה כי על פי הסרטונים, לרוצח ניתן זמן פעולה רב: "הוא ניגש אל הדלת, בודק ומשקיף פעמיים בנחת. איפה היו האנשים? איך לא ראו אותו מחליף מחסנית באין מפריע. יש לו זמן כאילו הוא אופה עוגה".

האישה שאיבדה את אחיינה תיארה את תגובותיה לשידור צילומי האבטחה מהבנק אתמול וסיפרה כי "אמרו שיראו את התמונות והיינו מוכנים, כולנו רועדים, חזרנו לאותו הרגע. הסתכלתי ממרחק 10 ס"מ על הטלוויזיה שחס וחלילה אני לא אפספס משהו. זוועה, רגעי אימה, רוצח בדם קר, מחזיר אותי בדיוק לאותו היום ".

תפירו, אשר עובדת בבנק גם היא ויצאה מהבנק דקות ספורות לפני מסע ההרג של איתמר אלון, סיפרה על אחיינה המנוח: "אדם יקר, אחיין יקר שלי, שכל מה שאגיד עליו לא יספיק. אני מזועזעת, כואבת, טרגדיה קשה. אני המומה וכואבת, איך נלקח מאיתנו אבנר, אחיין יקר שלנו. "

הרוגים בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד:

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

הרוצח מסניף הבנק: איתמר אלון

היורה צעק: "עכשיו אראה לכם"

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

ההרוגים: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"

הקב"ט שרצח: זה איתמר אלון

הסב ידע: "הבן שלי הלך"

מהבוקר: מאבטח בפתח סניף הבנק

הדודה: "אבנר עזר, היורה צעק"