תעלומה: מדוע חצו בני משפחה מבית שמש את הגבול לירדן?

8 בני משפחה המתגוררת בבית שמש חצו סמוך לחצות את הגבול לירדן באזור נחל חיון שבערבה. שלטונות ירדן עצרו את שמונת בני המשפחה ודיווחו על כך לגורמים בצה"ל. משרד החוץ: פרטי המקרה מוכרים ומטופלים

מדוע חצתה המשפחה את הגבול לירדן? ארכיון (רויטרס)

השלטונות בירדן מדווחים כי עצרו בני משפחה שחצו בשעות הלילה את הגבול לשטח המדינה. על פי הדיווח, בני המשפחה עברו את הגבול הישראלי בסמוך לנחל חיון שבערבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שמונת בני המשפחה המתגוררים בבית שמש, חצו את הגבול בשעות הלילה לשטחה של ירדן. סמוך לחצות העבירו הירדנים דיווח לגורמים בצה"ל כי עצרו את בני המשפחה לאחר שעברו את הגבול. מאז העברת הדיווחים מתנהלים מגעים לשחרורם של זוג ההורים וששת ילדיהם שנעצרו במהלך הלילה.

עד כה טרם התבררה הסיבה שבגינה החליטו בני המשפחה לארוז את חפציהם ולהגיע אל צידו השני של הגבול. ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי פרטי המקרי ידועים להם וכי הם פועלים מול הגורמים הרלוונטיים בירדן. "המקרה מטופל במטה משרד החוץ בירושלים ובשגרירות בירדן". אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם הירדנים ומנצלים את הקשר הטוב שקיים עם הרשויות במדינה, הוסיפו. בדובר צה"ל אישרו את הפרטים ואף ציינו כי בני המשפחה צפויים להשתחרר ולחזור לישראל דרך מעבר עקבה בהמשך היום.

לפני שלושה שבועות: ישראלי "ביקר" בלבנון

הדיווח על מעצר המשפחה בירדן מתקבל כשלושה שבועות לאחר שאדם אחר שהחליט לחצות את הגבול ללבנון, הקפיץ מדינה שלמה. סימון סעדתי נעצר על ידי צבא לבנון לאחר שטיפס על גדר המערכת וחצה את הגבול לשטחה של ארץ הארזים. סעדתי שוחרר מספר ימים לאחר שנעצר, לא לפני שנחקר על ידי מנגנוני הביטחון במדינה.

במהלך מעצרו ביקרו אותו נציגי הוועד הבינלאומי של הצלב האדום וכן שמרו על קשר עם בני משפחתו. סעדתי עצמו טען במהלך שהותו בלבנון כי אינו מעוניין לשוב לישראל. בני משפחתו של סעדתי אמרו כי הוא אינו בריא בנפשו.