סמוך לחצות הלילה - איתמר אלון נקבר בחשאיות

קרוביו של איתמר אלון הגיעו אמש, סמוך לשעה 23:00 לבית העלמין בבאר שבע, כדי להשתתף בהליך הקבורה הקצר מאוד של יקירם, שהפך ביום שני לרוצח מסניף בנק הפועלים בבאר שבע. הלוויה נערכה תחת מעטה סודיות בשל חששה של המשפחה, וכלי התקשורת לא הורשו להיכנס אליה

בני משפחת אלון מבאר שבע חששו במיוחד מקיומה של הלוויה הזו - בחסות החשכה, נקבר אמש סמוך לשעה 23:00 איתמר אלון שרצח ביום שני האחרון ארבעה בני אדם במהלך האירוע בסניף בנק הפועלים בעירו - מנהל הבנק אבנר כהן, סגנו מאיר זיתון והלקוחות ענת אבן חיים ועידן סברי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע כולו נמשך דקות ספורות, כשבני משפחתו חששו במיוחד מחשיפת האירוע הזה, עקב אופיים של מעשיו של אלון. בני המשפחה אסרו על כלי התקשורת לשלוח נציגים ללוויה, כחלק מהסודיות שניסו לשמר.

על פי עדויות, בני משפחה ספורים הגיעו לבית העלמין והשתתפו בלוויה שערכה דקות ספורות, סמוך לשעה 23:00.

משפחות ההרוגים צפו בתיעוד הרצח: "עשה את זה בדם קר"

כמו אזרחים רבים שצפו אמש בסרטי מצלמות האבטחה מאירוע הירי בסניף הבנק בבאר שבע, שתיעדו את רגעי הזוועה וההרג שביצע שלשום איתמר אלון, עשו זאת גם בני משפחות ההרוגים. הלילה הם שיתפו את גולשי חדשות 2 באינטרנט בתחושותיהם.

"ישבתי עם בעלי וראינו את התמונות", סיפרה זהבה טפירו, דודתו של אבנר כהן ז"ל, מנהל סניף הבנק. "הייתי מזועזעת. הוא עשה את זה בדם קר. היה לו את כל הזמן שבעולם. ראו איך הוא עושה וידוא הריגה, וזה פשוט נורא".

טפירו הוסיפה: "ראינו כמה המשטרה ניסתה להציל אותם. המשטרה הצילה את שתי הנשים, תודה לאל שהן ניצלו. חבל שאי אפשר היה להציל את השאר. ראו איך הרוצח עומד ומדבר עם סגן המנהל, מאיר ז"ל". 

קרובת המשפחה שרטטה עוד קווים לדמותו של מנהל הבנק האהוב. "הוא היה בעל למופת ואבא טוב לילדים", סיפרה. "אני עדיין שבורה. אחותי מסכנה. שני בנים שקוראים קדיש על אביהם - זה נורא".

"בעל ואבא למופת". כהן ז"ל (פייסבוק)

גם במשפחתו של סגן מנהל סניף הבנק, מאיר זיתון ז"ל, הביעו זעזוע למראה התמונות הקשות. "אני פשוט המומה", אמרה דנה פרס, גיסתו של מאיר זיתון. "הצילומים מזעזעים. קור הרוח שלו, הצורה שבה אפשר לראות איך הוא מתנהל בבנק. אפילו בסרט הכי הוליוודי שאפשר לדמיין רוצח לא מתנהג בצורה כזו קרה, מחושבת ומושכלת".

"הוא ירה והסתכל החוצה דרך הכניסה", הוסיפה פרס. "למה הוא הסתכל? לחפש אהדה? לבדוק אם השוטרים מגיעים? אני לא יודעת". היא סיפרה כי אלמנתו של זיתון לא מוכנה לצפות בתיעוד. "זה נראה נורא, ואין לי מילים", אמרה. "אני מדמיינת את הסיטואציה, וזה הופך את הכל להרבה יותר קשה".

"הרוצח פעל בצורה קרה ומחושבת". זיתון ז"ל (צילום ביתי)

הרוגים בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד:

מסע הרצח: הירי, החילוץ והפצועים

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

הרוצח מסניף הבנק: איתמר אלון

היורה צעק: "עכשיו אראה לכם"

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

ההרוגים: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"

הקב"ט שרצח: זה איתמר אלון

הסב ידע: "הבן שלי הלך"

מהבוקר: מאבטח בפתח סניף הבנק

הדודה: "אבנר עזר, היורה צעק"