אמו של הרוצח מהבנק: "לא יודעת מה קרה לו, הוא הרס ארבע משפחות"

בריאיון לחדשות 2 מביעה אמו של איתמר אלון, שירה למוות בארבעה בני אדם בבנק בב"ש, זעזוע מהמעשה: "כואב לי כפול מאשר על הילד שלי, שמשפחות שלמות נהרסו". היא מספרת כי לא הייתה מודעת למצבו הכלכלי: "אם היה אומר שהוא במינוס מיד הייתי מביאה לו כפול"

יממה לאחר מסע הרצח של איתמר אלון בסניף בנק הפועלים בבאר שבע, מדברת אמו לראשונה ומביעה זעזוע ממעשיו. בריאיון לחדשות 2 אמרה האם כי כואב לה כפליים על מותם של הנרצחים מאשר על בנה שלה: "אני לא מבינה מה עבר עליו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נקרע לי הלב", סיפרה חנה, אמו של הרוצח. "נהרסו ארבע משפחות של חפים מפשע שלא עשו כלום. אני לא יודעת מה קרה לאיתמר שהרס את המשפחות האלה. כואב לי מאוד מאוד מאוד. אני לא יכולה לתאר איזה כאב יש לי על המשפחות".

אבל האם לא מצפה למחילה כל כך מהר. "אלוהים ייתן להם סבלנות, מה אני יכולה להגיד להם", אמרה. "אני משתתפת בצערם".

"מכירים את הבן שלנו טוב, שיגידו מה שרוצים"

למרות הסתייגותה מהמעשה שביצע בנה, חנה מדגישה כי הוא היה ילד טוב וישר. "אנחנו מכירים את הבן שלנו טוב טוב, ושיגידו מה שרוצים. במדינה הזו, זה מה שיודעים, ללכלך על אנשים טובים, הגונים וישרים", אמרה בכאב.

"מה שהוא תרם זה מה שהוא עשה לצה"ל, לעירייה בעבודה, גילה את כל השחיתויות והלך ליעקב טרנר ואמר את האמת לאמיתה", היא מדגישה. "הוא לא ידע לשקר, הוא היה הגון. בצבא היה עם דרגות. עם הכל, למופת. אני גאה בו. רק חבל לי שהוא עשה את המעשה הזה למשפחות האלו".

נדמה שחנה מתוסכלת בעיקר מהעובדה שבנה לא אמר לה שהוא במצוקה: "אם הוא היה אומר לי 'אמא חסר לי כסף', אם היה אומר שהוא במינוס, מיד הייתי מביאה לו כפול. כל הזמן מימנתי אותו: אוכל בבית, לבוש הכי טוב, בשמים רק של 5,000 שקלים".

זירת הירי. באר שבע, אתמול (חדשות 2)
 

"אבא שלו נתן לו כל הזמן צ'קים, ובשביל 6,000 שקל סגרו לו את החשבון?", היא שואלת על הסיבה שגרמה על פי החשד לבנה לפתוח בירי ללא הבחנה בתוך סניף הבנק. "הוא הולך לראיונות עבודה, אומרים לו 'אין לך ניסיון' שנתיים וחצי אחרי שגמר את הלימודים. הוא הולך לכל הריאיונות".