"תפקיד של אח גדול הוא לשמור על אח קטן, נכשלתי"

עשרות בני אדם השתתפו בהלווייתו של עידן סברי בן ה-22 שנרצח בבנק בבאר שבע. אחיו אמר על קברו: "ככה סתם פתאום נלקחת מאיתנו, כאילו אלוהים בחר לשים אותך לידו, אוהב אותך תמיד"

עשרות בני אדם משתתפים בהלווייתו של עידן סברי בבית העלמין החדש בבאר שבע. גם נציגי בנק הפועלים מגיעים לכל ההלוויות בכדי לחזק את משפחות הנרצחים, ומבטיחים ללוות אותן ואת הפצועים מאירוע הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ככה סתם פתאום נלקחת מאיתנו", אמר בהלווייה אריאל, אחיו של עידן, "כאילו אלוהים בחר לקחת אותך ולשים לידו. תפקיד של אח גדול הוא לשמור על אח קטן, ואני נכשלתי בתפקידי. אזכור אותך כאדם מאושר בחייך, וכך תישאר בליבנו. אני אוהב אותך ותמיד אוהב אותך", ספד לו.

נפרדים מעידן (חדשות 2)

אמה של ענת אבן חיים: "לא הספקת לראות את הבת מצווה של הבת שלך"

מוקדם יותר הערב, הגיעו מאות בני משפחה, חברים ומכרים להלווייתה של ענת אבן חיים ז"ל, שנרצחה גם היא במסע הירי בסניף בנק הפועלים בבאר שבע אתמול.

"זו מציאות קשה, מציאות כואבת בלעדייך, ענת", ספדה לה אמה. "איך נפרדים מילדה, אחות, אמא, שהייתה כל עולמנו, שהכילה בתוכה המון אושר, ביטחון, אהבה, חום ונתינה. שתמיד עמדה לצידנו, והעניקה את כל כולה. איך אפשר להיפרד מאישה טהורה. אני לא מאמינה שעזבת אותנו כל כך מהר. כל כך מוקדם. היה לך עוד כל כך הרבה להספיק בחיים האלו, עוד לא ראית כלום, את הבת מצווה של הבת שלך, את הגיוס של הודיה אחותך, להוליך את שלושת ילדייך לחופה וקידושין. ברגע אחד הכל פסק".

אמה של ענת התייחסה בדבריה גם לנסיבות המוות הטרגי. "אין הצדקה למותך", היא אמרה בבכי. "נלקחת בטרם עת, ואת בת 34 שנרצחת לנו, על לא עוול בכפך. צעקתי לשמיים. קיוויתי שאת לא מתה. התחננתי לקבל אותך פצועה. הייתי מוכנה לקבל אותך אפילו נכה, רק שתהיי בחיים ושתראי את ילדייך גדלים. בחדר הנפטרים היית עם עיניים פקוחות, עם העיניים הכחולות והיפות שלך. הבטחתי לך שאשמור על ילדייך, ואגדל אותם לתפארת מדינת ישראל", סיכמה.

דנילוביץ': "עיר שלמה פצועה"

גם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' השתתף בהלווייתה של אבן חיים ואמר כי ענת הייתה "אמא אוהבת ומיוחדת לשלושה ילדים רכים, אחות אוהבת ומסייעת, חברה טובה לחברותיה וחבריה שכך סתם מרגע אחד נגדעו חייה בגלל רוצח אחד נפשע, שעשה מעשה מזעזע".

מאות הגיעו להלווייתה של ענת, היום (חדשות 2)

דנילוביץ' הזכיר את כל ארבעת הנרצחים ואמר על באר שבע כי זו "עיר שלמה פצועה, 200 אלף פצועים, כואבים, עיר בוכייה. ליבנו כמו לב המשפחה, שותת דם, זועק זעקה גדולה - למה?". הוא הוסיף ואמר כי "העין מזילה דמעה ואין לנו נחמה. אנחנו כולנו מצוּוים לחזק את המשפחה, לחבק אותה בשעה הקשה הנוראית הזו. זה מה שמאפיין אותנו, תושבי באר שבע - עיר גדולה אבל כמו משפחה קטנה ומלוכדת".