ההרוגה במסע הירי בבנק הובאה למנוחות: "איך נפרדים מאישה שהייתה כל עולמנו"

ענת אבן חיים, שנרצחה אתמול במסע הירי בבנק בבאר שבע, הובאה לקבורה בבית העלמין בעיר. מאות השתתפו בהלוויה ובהם ראש העיר רוביק דנילוביץ' שאמר: "עיר שלמה פצועה". אמה של ענת על קברה: "עוד לא הספקת לראות כלום"

מאות בני משפחה, חברים ומכרים של ענת אבן חיים ז"ל, שנרצחה במסע הירי בסניף בנק הפועלים בבאר שבע אתמול, ליוו אותה היום בדרכה האחרונה בבית העלמין החדש בבאר-שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו מציאות קשה, מציאות כואבת בלעדייך, ענת", ספדה לה אמה. "איך נפרדים מילדה, אחות, אמא, שהייתה כל עולמנו, שהכילה בתוכה המון אושר, ביטחון, אהבה, חום ונתינה. שתמיד עמדה לצידנו, והעניקה את כל כולה. איך אפשר להיפרד מאישה טהורה. אני לא מאמינה שעזבת אותנו כל כך מהר. כל כך מוקדם. היה לך עוד כל כך הרבה להספיק בחיים האלו, עוד לא ראית כלום, את הבת מצווה של הבת שלך, את הגיוס של הודיה אחותך, להוליך את שלושת ילדייך לחופה וקידושין. ברגע אחד הכל פסק".

אמה של ענת התייחסה בדבריה גם לנסיבות המוות הטרגי. "אין הצדקה למותך", היא אמרה בבכי. "נלקחת בטרם עת, ואת בת 34 שנרצחת לנו, על לא עוול בכפך. צעקתי לשמיים. קיוויתי שאת לא מתה. התחננתי לקבל אותך פצועה. הייתי מוכנה לקבל אותך אפילו נכה, רק שתהיי בחיים ושתראי את ילדייך גדלים. בחדר הנפטרים היית עם עיניים פקוחות, עם העיניים הכחולות והיפות שלך. הבטחתי לך שאשמור על ילדייך, ואגדל אותם לתפארת מדינת ישראל", סיכמה.

מאות הגיעו להלווייתה של ענת, היום (חדשות 2)

דנילוביץ': "עיר שלמה פצועה"

גם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' השתתף בהלווייתה של אבן חיים ואמר כי ענת הייתה "אמא אוהבת ומיוחדת לשלושה ילדים רכים, אחות אוהבת ומסייעת, חברה טובה לחברותיה וחבריה שכך סתם מרגע אחד נגדעו חייה בגלל רוצח אחד נפשע, שעשה מעשה מזעזע".

דנילוביץ' הזכיר את כל ארבעת הנרצחים ואמר על באר שבע כי זו "עיר שלמה פצועה, 200 אלף פצועים, כואבים, עיר בוכייה. ליבנו כמו לב המשפחה, שותת דם, זועק זעקה גדולה - למה?". הוא הוסיף ואמר כי "העין מזילה דמעה ואין לנו נחמה. אנחנו כולנו מצוּוים לחזק את המשפחה, לחבק אותה בשעה הקשה הנוראית הזו. זה מה שמאפיין אותנו, תושבי באר שבע - עיר גדולה אבל כמו משפחה קטנה ומלוכדת".

גם כשהגיעו לביתה של ענת, התקשו בני משפחתה לעכל את דבר מותה. "אי אפשר לדבר", אמרה אחותה סימה. "באה לבנק, כמו כל בנאדם שהולך. שמענו יריות מהחנות שלי, 20 יריות, יצאנו החוצה, אמרו לי שהיריות מהבנק וישר ידענו. ישר".

"רק מילים טובות אפשר להגיד עליה", סיפר גיסה של ענת, אלי ברבי. "זה לא מגיע לה, לא בזמן הזה שבו היא התחילה להנות מהחיים שלה. זו התקופה שהיה לי הכי כיף לראות אותה. זה לא נקלט: בחורה הולכת לבנק, מפקידה כסף ולא חוזרת. בנאדם הולך ומשאיר אחריו ילדים ומשפחה".