משפחת הפצוע: "השוטרים חשבו שהוא שודד והכו אותו"

משפחתו של עומר אולידי, שנפצע קשה בירי בבנק, זועמת לאחר שלטענתה הוכה ע"י שוטרים שחשדו שהוא היורה. "הביאו אותו לפה עם האזיקים והוא עם דם עליו", טען אחיו. בני המשפחה הממתינים מחוץ לטיפול נמרץ חוששים מהרגע בו יצטרכו לספר לו כי עידן סברי, שותפו לעבודה, אינו עוד בין החיים

בבית החולים סורוקה ממשיכים להיאבק על חייו של עומר אולידי, שנפצע אתמול באורח קשה במהלך מסע ההרג בסניף הבנק בבאר שבע. בני משפחה וחברים שנאספו מחוץ לטיפול נמרץ בבית החולים זועמים לאחר שלטענתם הוכה על ידי שוטרים - כי חשבו שהוא היורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במשטרה אמרו שהוא שודד", סיפר אחיו איימן אולידי. במשפחה טוענים כי למרות שהיה עם ארבעה פצעי ירי החליטו השוטרים להכותו. "הביאו אותו לפה עם אזיקים והוא עם דם עליו", סיפר אחיו. לדברי המשפחה, יקירם הוכה בגלל מוצאו. "אין פה חוק, לא מתחשבים באנשים. מה עשו הבדואים?", קרא האח.

במשטרה אומרים כי הפצוע אכן נאזק, מאחר שבשלב הראשוני לא היה ברור מי וכמה חשודים יש בזירה. "לא היה ברור האם האירוע הוא לאומני או פלילי, ולכן כל מי שנראה בעיני השוטרים כחשוד בזירה - נאזק", הסבירו לחדשות 2 במשטרה.

הפצוע הועבר לבית החולים בליווי שוטרים, וכשהוסר החשד שהיה מעורב באירוע - הוא שוחרר. "כל מה שקשור לטענות על אלימות שוטרים ייבדק על ידי המחלקה לחקירות שוטרים", הוסיפו במשטרה. "אם יובהר שהשוטרים פעלו בכוחניות ולא במידתיות - הם יטופלו".

פינוי פצועים מזירת הרצח, אתמול (חדשות 2)

מצבו של הפצוע יציב

אולידי הועבר אתמול מזירת הרצח אל בית החולים עם פצעי ירי בבטן ובחזה. "הוא ספג ארבעה קליעים ככל הנראה מאקדח", סיפר מנהל מערך הטראומה בבית החולים, פרופסור גדי שקד. בשעות הלילה הועבר אולידי לטיפול נמרץ - שם הוא שוהה עד עכשיו.

"עד שעות הלילה המאוחרות מצבו עדיין לא היה יציב", הוסיף פרופסור שקד. "לקראת הבוקר מצבו התייצב וכרגע הוא ממשיך להיות יציב". הפצוע ממשיך להיות מורדם ומונשם עד שישתפר מצבו. "מקווה שעד מחר בבוקר נראה את השינוי המיוחל". אולידי עבד ביחד עם אחד ההרוגים, עידן סברי. משפחתו חוששת מהרגע בו יצטרכו לבשר לו על מותו של חברו ושותפו לעבודה.

הרוגים בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

הרוצח מסניף הבנק: איתמר אלון

היורה צעק: "עכשיו אראה לכם"

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

ההרוגים: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"

הקב"ט שרצח: זה איתמר אלון

הסב ידע: "הבן שלי הלך"

מהבוקר: מאבטח בפתח סניף הבנק

הדודה: "אבנר עזר, היורה צעק"