הנהג שנפצע בפיגוע יצא מכלל סכנה

שיפור חל במצבו של הרצל ביטון, נהג האוטובוס שנפצע קשה בפיגוע הדקירה בת"א אתמול וגם הספיק להדוף את המחבל. נוסעים שעלו על אותו קו הבוקר הביעו חשש מהנסיעה. "קצת פחד, אבל שגרתי", אמר הנהג

שיפור במצבו של נהג האוטובוס שנפצע קשה בפיגוע הדקירה בתל אביב: הרצל ביטון, שהיה הראשון להידקר על ידי המחבל בפיגוע הדקירה שאירע אתמול (רביעי) בצומת מעריב בתל אביב, שב הבוקר להכרה ויצא מכלל סכנה. גם מצבו של פצוע קשה נוסף השתפר במהלך הלילה והוא יצא מכלל סכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני משפחתו של הנהג אמרו הבוקר כי הם מבקשים מכלל עם ישראל להתפלל למענו: הרצל שמעון ביטון בן פרחה. בני משפחה רבים ישנו בבית החולים איכילוב בעיר, והם מכונסים סביב מיטתו.

"הוא מסמן לנו עם האצבעות, רואים שהוא סובל, אבל הוא היה שליח של אלוהים במקום הנכון, הוא היה גיבור", אמר אחיו של הנהג הפצוע, אלי ביטון. "כמה ימים לפני הפיגוע הוא סיפר לבנו יניב שהוא חושש מפיגועים. הייתה לו תחושה שהוא הבא בתור".

"הוא אדם חזק", אמרה בתו של הנהג, בת אל, כשהיא אוחזת ספר תהילים בידה. "הוא תמיד מתחשב באחרים. אנחנו מתפללים שייצא מזה בשלום". אחיה יעקב הודה לציבור הרחב על הודעות התמיכה וביקש להמשיך בתפילות לשלומו. "הוא כבר מסמן לנו", אמר.

חברו של ביטון, מצליח קזיס, ראש אגף חטיבת התנועה בדן, סיפר כי "הרצל פתח עיניים וביקש שאבוא לראות אותו. בנו אמר לי שהרצל חשש שמחבל יירה בו ולכן הוא נשא עליו גז פלפל". קזיס סיפר ששוחח עם גורמים שונים, בהם משרד התחבורה, וביקש להחזיר את פעילות יחידת האבטחה באוטובוסים.

מצבו של אחד הפצועים שנפצע בינוני בפיגוע השתפר גם הוא וכעת הוא מוגדר קל. פצועה נוספת מאושפזת במצב בינוני.

קו 40, הבוקר (חדשות 2)

"להמשיך בשגרה"

גם הבוקר עלו הנוסעים הקבועים של קו 40 על האוטובוס ועשו את דרכם לעבודה או ללימודים. נהג האוטובוס דן דוויט סיפר לחדשות 2 Online שהחשש בקרב הנוסעים מורגש. "אני נסעתי אחריו אתמול", סיפר דוויט. "היום הוא - מחר אני, מה שכתוב למעלה. קצת פחד, אבל שגרתי".

הנוסעים, שמילאו את האוטובוס עד אפס מקום, הביעו גם הם חשש, אבל טענו כי אין להם ברירה אחרת. לדבריהם, הם לא יכולים לשנות את דרך ההגעה ליעדם, ואין באפשרותם גם להחליף את הקו.

"אתמול הגעתי בסביבות רבע לשמונה, ופספסתי כנראה באוטובוס אחד", סיפרה לחדשות 2 Online הנוסעת דניאל. "פחדתי אתמול כל היום, ואני מפחדת היום עד הרגע שארד מהאוטובוס. זה היה ממש מפחיד אתמול. מנסים לחשוב למצוא דרכים חלופיות להגיע, אבל אין הרבה מה לעשות. להמשיך בשגרה".

בהכנת הכתבה השתתפו עזרי עמרם, גלעד שלמור וברהנו טגניה.