אלפים יצאו למחות: "לעם נמאס"

אלפי בני אדם יצאו להפגין בנתניה, ירושלים ות"א במחאה על גזירות התקציב. מול ביתו של איש העסקים יצחק תשובה שבשרון עוכבו כמה מוחים. בתל אביב צעדו מאות מכיכר הבימה לעבר רחוב קפלן כשהם נושאים שלטים בגנותו של נתניהו וקוראים קריאות למען צדק חברתי

ערב של מחאות במספר מוקדים ברחבי הארץ: בנתניה התקיימה הפגנה מול ביתו של איש העסקים יצחק תשובה ומספר מוחים עוכבו על ידי המשטרה. כשניסו חבריהם ניסו למנוע מהשוטרים לבצע את העיכוב - הם צבאו על המבנה שאליו הוכנסו המפגינים. בירושלים צעדו המפגינים לעבר ביתו של ראש הממשלה ובתל אביב נשמעו קריאות למען צדק חברתי ובגנותו של נתניהו ופרשת "המיטה המעופפת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראש הממשלה ושר האוצר מזלזלים באינטליגנציה של כולנו", אמר פעיל המחאה, אורן פסטרנק. "לעם נמאס והוא יודע שעובדים עליו. גם אם זה בפייסבוק וגם אם זה בווידאו צ'אט", ברמזו לשר האוצר לפיד.

יגאל רמב"ם, אחד ממובילי המחאה החברתית בשנת 2011, שצעד גם הערב בראש המפגינים, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "באנו כאן כדי לזעוק מול ביתו של תשובה, שלא ייתכן שהוא ירוויח כל כך הרבה כסף על חשבונם של האזרחים. הוא שלח לוביסטים בעשרות אלפי שקלים כדי שייודאו שהוא ירוויח כמה שיותר וישאיר כמה שפחות לאזרחים הישראלים".

מיכל שוקרון, מארגון מגמה ירוקה: "תשובה הוא אמנם לא הכתובת היחידה, מדובר במאות של מיליוני שקלים שנלקח ממשאבי הציבור היישר לידיים פרטיות והיישר למדינות אחרות מבלי שיוודאו קודם כי לאזרחי ישראל יש מספיק גז לא ל-25 השנים הקרובות, אלא ל-50 השנים הקרובות".

דפני ליף: "זו רק ההתחלה"

300 פעילים נגד אילי ההון (עזרי עמרם)

מי שהצטרפה גם היא להפגנה דפני ליף, ממנהיגי המחאה של קיץ 2011, שאמרה לחדשות 2: "עכשיו זו רק ההתחלה. הגזירות התקבלו אבל עדיין לא יושמו, ואני מעריכה שברגע שלאנשים יכאב בכיס וברגע שאנשים לא יוכלו לסיים את החודש וישמעו דפיקות בדלת של ההוצאה לפעול - אז הם ייצאו שוב לרחובות".

מפגינים בבית רה"מ: "קחו מההון, לא מההמון (חדשות 2)

המפגינים יצאו לצעדת מחאה ברחבי העיר שבמהלכה עצרו בצומת הרחובות קפלן-אבן גבירול, שם ציינו דקת דומיה לזכרו של משה סילמן ז"ל, המפגין שהצית את עצמו בחודש יולי בשנה שעברה. מפגינים רבים עזבו את ההפגנה בתל אביב ועברו להפגין מול ביתו של איל ההון יצחק תשובה בנתניה.

הפגנה מול ביתו של יצחק תשובה (עזרי עמרם)

עימותים בין מפגינים לשוטרים בנתניה, הערב (עזרי עמרם)

הפגנות מקבילות נערכו בבאר שבע במדשאת המאהל במרכז המורים, ובירושלים - שם צעדו המפגינים מגן הסוס לעבר בית ראש הממשלה, תחת הכותרת "קחו מההון - לא מההמון".

המפגינים חסמו את מחלף פולג, הערב (עזרי עמרם)