הרבנות הראשית לחצה - חוק הגיור נקבר

לפני פחות משלושה חודשים אושר חוק הגיור בממשלה. אלא שאחרי שעבר מסכת שלמה של מכשולים בדרך ליישום - החוק נקבר, זאת עקב לחצים שהפעילה הרבנות הראשית על הוועדה שהוסמכה ליישם את החוק ובשל קשיים משפטיים

קוברים את החוק (פלאש 90)

רק אושר - וכבר נקבר: כמעט שלושה חודשים אחרי שאושר חוק הגיור בממשלה, ואחרי שעבר מערכה ארוכה של תיקונים ואינספור מהמורות - החוק נקבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

רבנים ליברליים, שהרפורמה נועדה להקל עליהם לגייר בעצמם, ביקשו להקים בתי דין לגיור - אך לא נענו. הסיבה: ועדת הרבנים שהוסמכה ליישם את החוק החליטה, בעקבות לחץ של הרבנות הראשית ובשל קשיים משפטיים, להחזיר אותו לממשלה לתיקונים.

אלא שנראה שראש הממשלה בנימין נתניהו לא יקיים דיון בנושא ערב הבחירות כדי לא להסתכסך עם החרדים. בסיעות החרדיות מאמינים שאחרי הבחירות הם יהיו חלק מהממשלה, ואז הם יפעלו לבטל את הרפורמה בגיור סופית.

"מנצלים את תקופת הבחירות כדי לקבור את החוק"

במקביל, הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף, שמוביל את המלחמה ברפורמה, הזמין חוות דעת משפטית פרטית על חשבון הרבנות. חוות הדעת הזו קובעת כי החלטת הממשלה בנושא אינה חוקית.

"בכל הסבך הביורוקרטי שמערימה הרבנות הראשית, איפה טובת המתגיירים?", תהו בעמותת "עתים" המסייעת לנתקלים בקשיים מול שירותי הדת ושהייתה שותפה לכתיבת החוק. "כל תכליתה של החלטת הממשלה הייתה לפתוח את שערי הגיור. כעת אותם אנשים שכבר כשלו עד כה ביחסם המנכר למתגיירים מנצלים את תקופת הבחירות כדי להימנע מיישום החלטת הממשלה במטרה לשמר בידיהם את הכוח והשליטה על המתגיירים". העמותה פנתה השבוע לראש מערך הגיור, בדרישה ליישם את ההחלטה.