החג נכנס – הנוסעים צעדו ברגל לירושלים

רכב שעלה באש בכניסה לירושלים העלה חשש בקרב כמה עשרות נוסעים דתיים שמא לא יספיקו להגיע העירה בטרם כניסת החג. בעקבות עומסי תנועה כבדים החליטו כמה עשרות מהם לנטוש את מכוניותיהם בשולי הכביש ולצעוד לירושלים. שוטרי אגף התנועה ליוו את עולי הרגל בדרכם

נטשו את המכוניות בשולי הכביש. תצלום אילו (רויטרס)

כמה עשרות בני אדם שהיו אחר הצהריים בדרכם לסעודת החג בירושלים, מצאו את עצמם בפקק תנועה בלתי צפוי סמוך לכניסה לעיר ונאלצו למצוא דרך מקומית לשוב הביתה: הם הלכו ברגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זמן קצר לפני שעת השקיעה נחסם לתנועה כביש 1 לכיוון ירושלים באזור אבו-גוש, בשל רכב שעלה באש במקום. בעקבות חסימת הכביש התפתח עומס תנועה כבד משורש עד מחלף חמד וגרם לנוסעים רבים לחשוש שמא לא יספיקו להגיע לעיר טרם כניסת החג.

שוטרים של אגף התנועה ממשטרת התנועה הארצית וכן מתנדבי היחידה לפינוי צירים הגיעו למקום על מנת לפנות במהרה את הרכב הבוער, שכבר כובה, אך לחלק מהנוסעים נגמרה הסבלנות והם נטשו את מכוניותיהם בשולי הכביש והחלו לצעוד לירושלים.

על פי הנחיית ראש אגף התנועה ניצב ברונו שטיין, וכחלק ממה שהוגדר "מתן סיוע ושירות לציבור", ליוו שוטרי אגף התנועה את הולכי הרגל לירושלים. מהמשטרה נמסר כי מדובר בכ-30 גברים, נשים וטף. המכוניות הנטושות נגררו בינתיים למגרש במחלף הראל, שם יוכלו הנוסעים לקבל אותן בחזרה עם צאת החג.