הג'רוזלם פוסט: יאיר לפיד נבחר ליהודי המשפיע ביותר בעולם

הג'רוזלם פוסט מפרסם את רשימת 50 היהודים המשפיעים בעולם, כשבראש הרשימה נמצא שר האוצר החדש יאיר לפיד, שעבר אפילו את ראש הממשלה נתניהו ונשיא המדינה פרס. ומיהי האישה הראשונה ברשימה?

היהודי המשפיע ביותר בעולם. לפיד (AP)

שר האוצר יאיר לפיד אמנם סופג בימים האחרונים ביקורת רבה על תפקודו בעקבות הגזרות שצפויות במסגרת התקציב, אבל דווקא עיתון הג'רוזלם פוסט מעניק לו חיזוק עם הענקת התואר "היהודי המשפיע ביותר בעולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר לפיד הוגדר על ידי המדרגים כ"אדם שיכול לשנות את עתיד פניה של מדינת ישראל". בחירה זו מגיעה כחודש לאחר כניסתו של לפיד לרשימת 100 האנשים המשפיעים בעולם של המגזין האמריקני "טיים".

גם הוא שר אוצר - אבל של ארה"ב. לו (AP)
 

דירוג 50 היהודים המשפיעים בעולם הציב את לפיד מעל אישים בכירים ומשפיעים מכל קצוות תבל, כמו למשל עמיתו - שר האוצר האמריקני ג'ק לו שהגיע למקום השני, ראש הממשלה בנימין נתניהו שדורג במקום השלישי, ונשיא המדינה שמעון פרס שנאלץ להסתפק במקום הרביעי והמכובד. 

רק במקום השלישי. נתניהו (חדשות 2)

האישה הראשונה שצוינה בדירוג היא ענת הופמן מ"נשות הכותל" שעלתה באחרונה לכותרות עם החלטת היועץ המשפטי לממשלה לקבל את דרישת הארגון ולאפשר לנשים להתפלל ברחבת הכותל עם תפילין וטלית. בשל תרומתה להחלטה התקדימית, דורגה הופמן במקום החמישי ברשימת הג'רוזלם פוסט.

היהודיה המשפיעה ביותר בעולם. ענת הופמן (AP)

יהודייה נוספת ששמה לא נעדר מהרשימה היא הדוגמנית הבינלאומית בר רפאלי, שמוקמה הרחק מהופמן - במקום ה-39, מקום אחד לפני מלכת היופי הנוכחית טיטי איינאו. הרשימה כוללת בין היתר גם את איש העסקים מתיו ברונפמן, מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, והסופרים אלי ויזל, מייקל שייבון ודויד גרוסמן.