בנו של הרב עובדיה יוסף: "לכושים שמשחקים כדורסל יש כסף באוצר, לבתי כנסת לא"

"אצלם אנחנו אזרחים סוג ד'. יהודי דתי לא יכול לחיות בלי מקווה, אז שלא יחיה!", כך התבטא היום הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, בחנוכת מקווה טהרה חדש בירושלים, בהשתתפות ראש העיר ניר ברקת. ברקת עצמו הכריז כי העירייה השקיעה 13 מיליון שקלים במקווה המפואר

הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף מנהיגה הרוחני של ש"ס, התבטא היום בחריפות נגד משרד האוצר ומדיניותו כלפי החרדים. בטקס חנוכת מקווה מפואר בשכונת הר נוף בירושלים, השתרבבה לדברי הרב גם התבטאות גזענית למדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם מדובר בתקציב לספורט, להביא כמה כושים שישחקו כדורסל, יש כסף בשפע אין קיצוצים, אבל כשמדובר בתקציב לבתי כנסיות למקוואות טהרה אין שום דבר", אמר הרב יוסף - והביע תקווה שתהיה "התערבות משמיים" בכל הקשור למדיניות משרד האוצר ומשרד הדתות כדי ש"התקופה הקשה הזו", לדבריו, תעבור במהרה.

הרב הוסיף, "אנחנו נמצאים במצוקה קשה, אצלם אנחנו אזרחים סוג ד'. יהודי דתי לא יכול לחיות בלי מקווה, אז שלא יחיה! לא אכפת להם מהדברים הללו".

ברקת: 13 מיליון שקלים למקווה - מתקציב העירייה

יחד עם הנזיפות במשרד האוצר, החמיא הרב יוסף פעמים רבות לראש העיר ברקת שנכח במקום ואף הסיר את הלוט מעל שלט הכניסה למקווה. בדבריו אמר ראש העיר, "לא כל יום יוצא לחנוך מקווה טהרה בהיקפים שכאלה, הכי גדול בירושלים", הכריז ברקת, "עלות מקווה הטהרה הזה 14 מיליון וחצי שקלים, כמעט 13 מיליון מתוכם עירוני נטו עירייה! רוב מוחלט של המשאבים הגיעו מהעירייה", התגאה.

ראש העיר ברקת פרש בפני יושבי הטקס מעט מן הנתונים והתקציבים שהורעפו על הציבור החרדי בקדנציה שלו. לדבריו ראש העיר הקודם לופוליאנסקי השקיע 24 מיליוני שקלים במבני דת מטעם העירייה - לעומת יותר מ-87 מיליוני שקלים בקדנציה שלו נכון להיום.

"מדובר בהשקעה של כמעט פי שלושה", ציין בגאווה ברקת והביע את רצונו ששיתוף הפעולה לעתיד יביא לפרויקטים נוספים - אולי בתקווה שבבחירות הקרובות יזכה לתמיכת היושבים בטקס המקווה וקהל בוחריהם: "שנוכל להמשיך ולפעול ביחד גם בהמשך ושנמשיך לזכות לבנות את ירושלים עיר הקודש", חתם את דבריו.