פיגוע? ראש עיריית ת"א חולדאי נשאר בחדר הכושר

בזמן הפיגוע בתל אביב, ראש העירייה רון חולדאי היה בחדר כושר, לפי העירייה. למרות העובדה שמדובר באירוע חריג, הוא נשאר במקום. בריאיון לגלי צה"ל שעתיים לאחר האירוע הוא ציין: "אתם תופסים אותי ממש אחרי אימון". העירייה: "חולדאי עודכן בפרטים, הוא ביקר את משפחות הפצועים בבית החולים"

בשעה 07:28, התקבלו קריאות במד"א על מספר נפגעי דקירה באוטובוס סמוך לבית מעריב ברחוב מנחם בגין בתל אביב. מהר מאוד התברר שמדובר בפיגוע. בזמן הזה ראש עיריית תל אביב רון חולדאי היה בחדר כושר. למרות האירוע, הוא נשאר שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשעתיים לאחר מכן, חולדאי עצמו עלה לריאיון בגלי צה"ל. כשהמראיין רזי ברקאי שאל אותו "איפה אנחנו תופסים אותך?", הוא ענה: "תופסים אותי ממש אחרי אימון כושר הבוקר". ברקאי אמר כי בוודאי תוך כדי אימון הכושר הוא שמע ועודכן במתרחש. "בוודאי בוודאי", השיב לו חולדאי - ונשאל: "ואתה מתכוון לנסוע למקום להגיע לשם או מסתפק בנוכחות המשטרה?".

חולדאי השיב: "בוודאי שמסתפק בנוכחות המשטרה, היא עושה את מה שהיא צריכה לעשות... אני לא חושב שנוכחותי הייתה יכולה לעזור שם. עד שהייתי מגיע, היה מסתיים האירוע". בין היתר הוא גם סיפר על מעורבות צוותי העירייה בטיפול באירוע.

זירת הפיגוע בצומת מעריב (AP)

דם באוטובוס בו נדקרו הנוסעים

הריאיון בגלי צה"ל התקיים כשעתיים לאחר האירוע. רק אז, כך על פי דבריו, הוא יצא מחדר הכושר. בסטטוס בעמוד הפייסבוק שלו סמוך לשעה 10:30 כתב חולדאי: "הפיגוע בצומת מעריב הבוקר מזכיר בצורה חדה וכואבת שהמציאות התל-אביבית אינה נפרדת מהמציאות הישראלית... אני מודה לכוחות הביטחון, מד"א ובתי החולים שעושים את מלאכתם בצורה המקצועית ביותר, צוותי העירייה מתורגלים לדאבוני באירועים מעין אלה ומסייעים ככל הנדרש. אני שולח איחולי החלמה שלמה ומהירה לפצועים".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "ראש העירייה היה בחדר הכושר בזמן האירוע ועודכן בזמן אמת בכל הפרטים. צוותי העירייה היו בין הראשונים להגיע למקום על פי הנוהל העירוני וראש העירייה ביקר את משפחות הפצועים בבית החולים איכילוב. מנהל מחלקת טיפול נמרץ פרופ׳ סורקין עדכן אותו בכל הפרטים. בכל מקרה האירוע הסתיים תוך דקות בודדות, כך שלא היה כל טעם להגיע למקום רק בשביל להופיע בתקשורת".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv