חדש: דוחות חנייה - גם בלי פקחים

עיריית כפר סבא מציבה מצלמות שיתעדו מכוניות שעצרו באזור האסור לחנייה וינפיקו דוחות אוטומטיים. לא משנה מה הסיבה שבגללה עצרתם בצד הדרך - בחלוף שלוש דקות תקבלו קנס

קנס תוך 3 דקות. ארכיון (חדשות 2)

כמעט כל נהג מכיר את המצב שבו עליו לעצור לכמה רגעים בצד הדרך - אם מדובר במקרה חירום, המתנה לנוסע, או סתם בגלל עיסוק שלא מתאפשר תוך כדי נהיגה. אלא, שבעיריית כפר סבא החליטו כי גם עצירה קצרה באזור האסור לחנייה - גם במקרה שהנהג נשאר ברכב, תוביל לרישום דוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העירייה החלה בהצבת מצלמות אוטומטיות, המתעדות את החונים בכל רגע נתון. גם אם עצרתם לרגעים ספורים באזור שבו אסור לחנות, אתם צפויים לקבל קנס על חנייה אסורה בחלוף שלוש דקות מרגע העצירה.

בשלב זה עדיין לא ברור מה יעשו תושבים שיקבלו קנס אודות למצלמה האוטומטית. על פי ההערכות, המהלך הינו חלק מהעברת סמכויות הפיקוח והאכיפה ממשטרת ישראל לידי הרשויות המקומיות.

העירייה: הנהגים יוכלו לערער

לפני מספר שבועות פורסם כי גם בעיריית תל אביב החלו בשיטת פיקוח חדשה, שלפיה רכב שחנה במקום אסור, גם אם הנהג יושב בתוכו, מצולם על ידי פקחי החנייה והקנס לבעליו נשלח בדואר.

מעיריית כפר-סבא נמסר בתגובה: "במקומות המפוקחים על-ידי מצלמות ואכיפת חניות אסורות ישנו שילוט ברור המסביר את הנושא, ולכן אין שחר לטענה שנהגים לא יכולים לדעת על כך. כמו כן, חשוב לציין כי לנהג שמורה הזכות לפנות בכתב תוך פרק זמן הקבוע בחוק, לגורמים הרלבנטיים בעירייה ולערער על הדוח שניתן לו תוך ציון סיבת העצירה במקום".