הרשויות מאיימות: אם לא יהיה שינוי בתקציב - שביתה מחר בבוקר

מחר תובא הצעת התקציב החדשה של שר האוצר לפיד לאישור הממשלה ובמרכז השלטון המקומי אומרים כי אם לא תחול פריצת דרך במשא ומתן מול האוצר על הכנסת שינויים בתכנית - יושבתו החל ממחר כל השירותים ברשויות המקומיות. "לפעמים כשאין ברירה - אז אין ברירה", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט

אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון בטיוטת התקציב החדשה שהציע שר האוצר לפיד, יפתחו מחר בבוקר הרשויות המקומיות בשביתה, ככל הנראה ללא הגבלת זמן - כך אומר הבוקר יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מעלות-תרשיחא שלמה בוחבוט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם לא יהיה שינוי במשא ומתן עם האוצר, נפתח בשביתה כללית שתכלול את כל השירותים העירוניים", אמר בוחבוט בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. הוא הוסיף כי המשא ומתן מול האוצר יתנהל עד לשעות הערב והסביר שהאיום בהשבתה מגיע בעקבות הקיצוץ הצפוי בתקציבי האיזון והפיתוח ברשויות המקומיות.

"אנחנו לא ששים להשבית את המדינה", הדגיש בוחבוט, "אבל לפעמים כשאין ברירה - אז אין ברירה". לדברי מטה המאבק של השלטון המקומי, התבצרותו של האוצר בעמדתו שלא לשנות את הצעת התקציב תביא להשבתת השירותים העירוניים ובכללם מערכת החינוך בכל רחבי הארץ - כולל גני הילדים - פינוי האשפה מהרחובות ורישום דוחות חנייה.

"פגיעה ישירה ב-8.5 מיליון תושבי מדינת ישראל"

 יושב-ראש מטה המאבק, ראש עיריית רמת השרון איציק רוכברגר, אמר בסוף השבוע שעבר, כי "המדינה חייבת לקחת אחריות על הגירעון הענק, ואני קורא להעמיד לדין את שר האוצר הקודם, יובל שטייניץ, על רשלנות במילוי תפקידו".

"בשיחות החוזרות ונשנות מול משרד האוצר הבטיחו לנו הבטחות שווא", סיפר רוכברגר. "האוצר מביא לקריסתן של הרשויות המקומיות ולכן נפתח בשביתה בלתי מוגבלת. אם צריך, גם התושבים ייצאו לרחובות. זהו תקציב לא אנושי".

על פי הודעת מטה המאבק, ניתנה למשרד האוצר ארכה להשיב ולנהל משא ומתן עד מחר - "עד שנגיע להסכם המקובל על כל הצדדים בנוגע לתקציב השלטון המקומי".

"זהו ריטואל החוזר על עצמו", מסרו במטה המאבק. "ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבטיח כי מענקי האיזון לא ייפגעו והיקפם יישמר על 2.8 מיליארד שקלים ולמרות הבטחתו זו משרד האוצר החליט לקצץ 400 מיליון שקלים. הפגיעה הזו היא פגיעה ישירה ב-8.5 מיליון תושבים במדינת ישראל שיצטרכו לשלם ארנונה יותר גבוהה, פחות שירותי חינוך וכיוצא בזאת".