הפגנה מול בית לפיד: "תתפטר"

במחאה על הגזירות הכלכליות הצפויות בתקציב, נאספו יותר מ-100 מפגינים מול ביתו של שר האוצר יאיר לפיד בת"א. "מצאת את הכסף?", הם קראו והבטיחו שהמחאה הנוכחית תתפוס תאוצה. דפני ליף: "השטח מבעבע". בשבת: הפגנה גדולה מתוכננת בכיכר הבימה

תחילתו של גל מחאה חדש? "יאיר לך הביתה" - כך קראו הערב יותר מ-100 מפגינים שהגיעו לביתו של שר האוצר בתל אביב כדי למחות על הגזירות הכלכליות הצפויות במסגרת התקציב. המפגינים הניפו שלטים הקוראים ללפיד להתפטר ולהתחשב בבוחריו, לאחר שהבטיח שידאג למעמד הביניים. ההפגנה לא קיבלה את אישור המשטרה, אך לוותה על ידי השוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראשי המחאה טוענים כי המפגינים הגיעו מכל רחבי הארץ ואומרים שקהל גדול יותר יגיע להפגנה במוצאי שבת בכיכר הבימה בתל אביב. המפגינים החזיקו אוהלים, קראו קריאות וחסמו את הכביש סמוך למרכז שוסטר, משם יצאו לעבר בית שר האוצר בשכונת רמת אביב. בימים הקרובים הם אף מתכוונים להקים מאהל מחאה מול ביתו של לפיד.

"השטח מבעבע" (טל בן ארי)

בשבת: הפגנה בכיכר הבימה (חדשות 2)

חלק מהמפגינים לבש חולצות שחורות שעליהן נכתב "לא נחמדים" ו-"פנתרים שחורים". הם קראו: "הון שלטון עולם תחתון", "הם מפחדים", "הו הא מי זה בא - מדינת הרווחה!", ונשאו שלטים עליהם נכתב בין היתר: "מחאה אמיתית מתחילה מהתחתית" ו-"מצאת את הכסף?", זאת בשל הסלוגן המפורסם של לפיד: "איפה הכסף?".

דפני ליף: "השטח מבעבע"

אחת המפגינות, מפעילי ועד השכונות, מתחה ביקורת מרומזת על המחאה החברתית של קיץ 2011, ואמרה: "אנחנו לא נחמדים ולא יושבים עם גיטרה ברוטשילד, אנחנו דורשים מיאיר לפיד להפסיק לפעול נגד השכבות המוחלשות".

זעם על הגזירות (חדשות 2)

דפני ליף, ממנהיגות מחאת האוהלים שפרצה לפני שנתיים, לקחה גם היא חלק בהפגנה. "כל סוף השבוע הזה הולך להיות מלא הפגנות, זה תופס תאוצה והשטח מבעבע". כשנשאלה האם היא מאמינה שאפשר לעשות שינוי השיבה ליף: "או שייקרה משהו או שנראה יותר אנשים שיעברו לגור ברחובות".

"המחאה הזאת לא תהייה מנומסת"

מוקדם יותר היום, בהפגנות שנערכו במספר מוקדים הייתה נוכחות מועטה, אבל מנהיגי המחאה משוכנעים שיצליחו להחזיר את ההמונים לרחובות. "אני לא יכולה להמשיך לשבת ולהגיד 'אוי' או לעשות סטטוס בפייסבוק - לא, זאת פעולה", סיפרה לארה רוטר, שהשתתפה במחאת העגלות בתל אביב. לכל אורך היום נערכו ההכנות האחרונות למה שאמורה להיות ההפגנה המרכזית מול ביתו של לפיד- אותה יובילו פעילים שנאבקים בפגיעה בחברות החלשות.

אוהל מחאה יוקם מול ביתו (חדשות 2)

"המחאה הזאת היא כבר לא מנומסת, היא לא מחאה של 'רוטשילד' אלא של אנשים מהשכונות - שר האוצר צריך לחשוב טוב מה הוא עושה ועם מי הוא מתעסק. יאיר לפיד מה שהוא רוצה, לא סופר אותנו וגם אנחנו נתחיל לא לספור אותו", סיפרה כרמן אלמקיאס-עמוס, אחת ממארגנות ההפגנה הערב.

סערת הגזירות - הסיקור המלא:

לפיד: "אתם מפגינים נגד עצמכם"

מחצית מהציבור: מינוי לפיד - טעות

לפיד החזיר את ליף לרחובות: "גומרים אותנו"

לפיד: "אני מבין את הכעס - בסוף נוריד את יוקר המחייה"

יוזמה ברשת: אנלייק לשר האוצר לפיד

מחאה נגד לפיד: "לא סופר אותנו"