זעם על שר האוצר לפיד בפייסבוק: "רק מדבר, שכחת את מעמד הביניים"

עשרות גולשים זועמים הגיבו לסטטוס שהעלה שר האוצר יאיר לפיד לפייסבוק, בו הסביר מדוע היה צריך לנקוט בגזירות הכלכליות בתקופה זו. "אתה דופק את מעמד הביניים, מקשקש בפייסבוק כמו ילד בן 18", כתבו לו. אחרים שבחרו לו הצטערו: "האמנתי לחרטות"

חלק מהתגובות הזועמות (פייסבוק)

שר האוצר יאיר לפיד פנה לציבור מוקדם יותר בעמוד הפייסבוק שלו והסביר להם על מהות מהלך הגזירות החדשות - ובתגובה מהם לא נשארו חייבים והגיבו לו בתקיפות כנגד ההחלטות. "אנשים כועסים כאשר אתה ממשיך את המסורת הדופקת את מעמד הביניים. רק לדבר אתה יודע, בפועל אין לך את האומץ לגעת בשומן האמיתי", כתב לו הגולש אלדר אלאב. שרה טוכפלד הגדילה לעשות ואמרה שלפיד מתנהג כמו ילד בן 18: "חוץ מלקשקש שטויות בפייסבוק אתה לא עושה דבר, מזל שלא הצבעתי לך".

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נטלי חדד הצביעה למפלגת "יש עתיד" בראשות לפיד, אך שורת הגזירות האחרונה עליהן הוא חתם גרמו לה להצטער. "חיכיתי לראות את הפוסט שלך. אז בתור אחת שהצביעה לך בבחירות והאמינה לחרטות שמכרת לנו יש לי כמה דברים להגיד לך: כן איכזבת אותי ואני בטוחה שעוד הרבה כמוני, הדבר העיקרי שליווה את קמפיין הבחירות שלך היה העניין שחזרת עליו לפחות אלף פעם שמעמד הביניים לא ייפגע .לפחות אל תתחייב על דברים שאתה לא מסוגל לעמוד בהם", היא ציינה.

 

הסטטוס של לפיד (פייסבוק)

"הכי קל זה לדפוק את העם. הכי קשה זה להתמודד מול 'אח שלך' בנט עם המיליארדים שההתנחלויות עולות לנו, עם הטייקונים וחברות הענק. הכי קל זה לגנוב לנו עוד קצת חמצן", זעמה סיוון רחמים. גיא בן חיון קרא ללפיד להוריד לעצמו את השכר: "תקשה קצת על עצמך".

לפיד כתב מוקדם יותר בפייסבוק כי "ידענו שיהיה קשה, אבל זה לא אותו דבר כשזה באמת מגיע. זה קשה, ואנשים כועסים, אבל זה בדיוק הפירוש של לקיחת אחריות: לעשות את מה שקשה, בידיעה ברורה שיכעסו עליך".

הגזירות החדשות - הסיקור המלא:

קו אדום? המסים ש"לא יעלו" - עלו

לפיד מתגונן: "לפעמים קשה זה גם צודק, נצא מזה ביחד"

מנכ"ל הביטוח הלאומי: "יהיו עוד 50 אלף ילדים רעבים"

פרשנות: קשה היה לא לפגוע במעמד הביניים

השאלה היומית: הכל אודות תקציב המדינה

רשימת הגזירות המלאה נחשפה