המחבל מת"א ישוחרר, זעם במשפחת הנרצחת: "אנחנו מרוסקים"

בית המשפט הצבאי בעופר החליט אמש לשחרר את המחבל ג'מאל טיראווי, מתכנן הפיגוע ב"מיי קופי שופ", במרס 2002 בתל אביב, מה שעורר זעם רב במשפחתה של הנרצחת בפיגוע רחל צ'רכי ז"ל. "זו טעות גדולה, ממש אכלנו אותה", סיפר אלמנהּ בן-ציון

צ'רכי ז"ל על רקע זירת הפיגוע (חדשות 2)

זעם במשפחתה של הנרצחת רחל צ'רכי ז"ל על ההחלטה אמש לשחרר את המחבל ג'מאל טיראווי, מתכנן הפיגוע ב"מיי קופי שופ" ברחוב אלנבי שבתל אביב במרס 2002. במותה הייתה צ'רכי בת 38 והיא השאירה מאחוריה שלושה ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"השחרור הוא טעות גדולה של המדינה ואנחנו ממש מרוסקים מאז ששמענו את זה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט בן ציון צ'רכי, אלמנהּ של רחל ז"ל, שגם נפצע בפיגוע. עם זאת, במשפחתה לא מתכוונים לערער על ההחלטה על שחרורו: "אנחנו פשוט אכלנו אותה ואני לא מאמין כבר לאף אחד, אין לי אף עזרה בסוגיה הזאת".

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט האשים צ'רכי את בכירי המדינה דאז בהסכם שנחתם עם מעצרו. טיראווי שוחרר בעקבות ביקורת נוקבת שמתח בית המשפט על המדינה, שלפיה זו לא כיבדה את "הסכם המבוקשים הראשון" שבו התחייבה שלא לעצור את טיראווי.

"הגורמים המוסמכים התנערו מההסכם"

"אמנם יוחסו למערער עבירות חמורות, ועל פניו נראה כי היו ראיות טובות למדי לאשמתו של המערער", נכתב בהכרעת הדין. "מן הצד השני, יש לתת משקל ממשי לפגיעה בקשה בזכויותיו של המערער, שהגורמים המוסמכים התנערו בלא הצדקה מהסכם שנקשר בעניינו ולמרבה הצער קשה לומר כי הגורמים הללו פעלו בתום לב".

עו"ד אביגדור פלדמן המייצג את טיראווי אמר לאחר ההחלטה כי "זהו פסק דין אמיץ של בית המשפט הצבאי לערעורים וספק אם יש לו תקדים גם במערכת המשפט הישראלי. טיראווי ביקש את רשות הדיבור לאחר מתן פסק הדין הודה לבית המשפט ואמר כי פסק הדין מוכיח כי ישראלים ופלסטינים נועדו לחיות זה בצד זה בשלום".