מפגינים בישראל נגד התקיפה בדמשק

כמה עשרות בני אדם הפגינו בנצרת נגד התקיפה שעל פי פרסומים זרים ישראל ביצעה בסוריה: צעירי חד"ש בנצרת הניפו דגלי סוריה ומחו על מה שקראו "התקיפה נגד העם הסורי". שני מפגינים נעצרו לאחר שהתעמתו מילולית עם השוטרים. אתמול נערכו שתי הפגנות למען משטר אסד, במשגב ובחיפה

כמה עשרות ערבים-ישראלים הפגינוהיום  בנצרת נגד התקיפה הישראלית לכאורה בדמשק בירת סוריה בסוף השבוע. כ-30 בני אדם, מצעירי חד"ש, מחו נגד הפעולה והניפו את דגלי סוריה. עד מהרה ההפגנה גלשה לעימות עם המשטרה, ושני מפגינים עוכבו לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המוחים הפגינו הערב בכיכר המעיין במרכז נצרת על מה שהגדירו "התקיפה נגד העם הסורי". במשטרה טוענים כי המפגינים לא נענו להנחיות המשטרה וסירבו להוריד את דגלי סוריה, המוגדרת בישראל כמדינת אויב. התפתח עימות מילולי בין כמה שוטרי יס"מ לבין חלק מהמפגינים, ובעקבותיו עוכבו לחקירה שניים מהם.

המפגינים טוענים כי לא נעשתה פעולה לא חוקית מצד המפגינים, וכי פעולות המשטרה "ברוטאליות, ונועדו לדכא מחאה לגיטימית". מאחורי ההפגנה עומדים צעירי מפלגת חד"ש בעיר.

אתמול: שתי הפגנות בעד אסד

רק אתמול כמה מפגינים השייכים לוועדה העממית לתמיכה בסוריה תחת אסד הניפו את דגלי סוריה באזור משגב, הפגנה שגם היא התפתחה לכדי עימות עם המשטרה לאחר שחלק מהמפגינים חסמו כביש באזור, כך לטענת המשטרה. בהפגנה זו עוכבו לחקירה חמישה בני אדם ששוחררו לביתם היום על ידי בית משפט השלום בעכו.

צעירי חד"ש הפגינו אתמול בעד משטר אסד גם בחיפה. המפגינים הניפו את דגלי סוריה, דגל חד"ש ודגל הרשות הפלסטינית. המפגינים טוענים כי יש קונספירציה נגד סוריה וטענו כי הם מפגינים בעד העם הסורי ונגד הפעולות הישראליות לכאורה במדינה.