"תושבי קריית מלאכי לא עבריינים"

פרשת עבירות המין של ראש העיר מוטי מלכה הטילה צל גדול על העיר כולה. אישורי בנייה והחלטות שונות התעכבו, וזמן רב חיכו שם לאדם חדש שיעמוד בראש ויחל בשיקום הריסות הפרשה והחשיפה התקשורתית הלא מחמיאה. אחרי שגם פרשת קצב החתימה את העיר אומר העומד החדש בראשה, יוסי חדד, "אני רוצה שהתושבים יוכלו להרים את הראש"

ראש העיר הנבחר - יריבו המר של מלכה (חדשות 2)

עד לפני זמן קצר, מחוץ לקריית מלאכי, השם יוסי חדד היה מוכר בעיקר כיריב הגדול של ראש העיר מוטי מלכה, שהורשע בחודש מרץ האחרון בביצוע הטרדות מיניות בשתי נשים, וזאת במסגרת הסדר טיעון. הבוקר, הוא כבר יושב על כסא ראש העיר ומעניק ראיון ראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דרכו של חדד אל לשכת ראש העיר הייתה מפותלת ורצופת תפניות ובעיקר - מפתיעה. עד לפני מספר חודשים הוא התעמת עם מלכה ואף שוחח איתנו על החשש ששרר בעיר מפניו, אבל אמש, בישיבת העירייה, גם מלכה עצמו תמך בו. לפניו נבחר ראש עיר נוסף, מישל טפירו, אבל הבחירה הייתה שנויה במחלוקת, הוגשה תביעה משפטית, שסללה את הדרך להצבעה נוספת ולבחירתו של חדד.

המשימה הראשונה שעומדת לפניו כעת היא, איך לא, שיפור התדמית של העיר, שנזכרה בשנים האחרונות בעיקר לצד שמו של מוטי מלכה ועבריין מין מורשע נוסף - נשיא המדינה לשעבר משה קצב.

"הם הביאו את המצב לאן שהוא הגיע", אומר היום חדד, בראיון ראשון מאז כניסתו לתפקיד, בהתייחסו לאנשיו של מלכה בעירייה, "עכשיו אנחנו צריכים לנסות להוציא את העגלה מהבוץ יחד".

"מתוך עשרים וחמישה אלף תושבים - רק שניים כשלו"

"אנחנו פועלים כדי שאנשים כאן יוכלו סופסוף להרים את הראש", אומר חדד בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, "כדי שהם יוכלו לומר שיש להם עיר יפה. אני רוצה להוציא את קריית מלאכי אל האור".

"אני טוען שלקריית מלאכי יש מיקום מצוין, היא נמצאת במקום הכי טוב בארץ מבחינה גיאוגרפית. יש לה המון פוטנציאל", אומר חדד ומתייחס לרצונו לשפר את שמה של העיר, "היום אנשים שומעים קריית מלאכי, ולא רוצים לבוא. זה מקום טוב, יש כאן אנשים טובים. אין אצלנו עבריינות".

ובכל זאת, גם חדד, שמנסה לשים את העבר והפרשיות המתוקשרות מאחוריו ומאחורי עירו, לא יכול להתעלם מהסמיכות שבין פרשת קצב ופרשת מלכה, והשפעתן על התודעה הציבורית.

"תושבי קריית מלאכי הם אנשים טובים, לצערי קרה מה שקרה. קצב הוא איש פרטי, והיה נשיא המדינה. הוא לא שייך רק לנו, אבל אהבנו אותו והוא ציער את כולנו. אנשים יכולים להיכשל, גם מוטי מלכה נכשל. אבל הוא הורשע והוא צריך לתת את הדין".

"יש כאן אנשים טובים", חזר חדד והשתמש במילים הללו שוב ושוב, "מתוך עשרים וחמש אלף תושבים, רק שני אנשים כשלו. הם לא מייצגים, למרות שהיו בצמרת. אני מאוד מצטער על זה".