אלמנתו של הנרצח בתפוח לנציג הצבא: יכולתם למנוע הרצח

בשבוע שעבר נרצח ליד הישוב יצהר אביתר בורובסקי זכרו לברכה. היום פגשה אלמנתו והמשפחה, היושבים שבעה, את נציגי הצבא וכן את סגן שר הביטחון. הייתה שם מחאה חריפה ומילים קשות

מפגש טעון ונוקב במיוחד התרחש היום בבית משפחת בורובסקי ביצהר. נציגי הצבא וסגן שר הביטחון הגיעו לנחם את אלמנתו של אביתר בורובסקי ז"ל, שנרצח בצומת תפוח בשבוע שעבר, ונתקלו במילים קשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרצח הזה היה יכול להימנע", הטיחה האלמנה צופיה בנציגי הצבא. "אתם הייתם בתרגיל, והחיילים במחסום היו ללא מחסנית, שזה כשל חמור ומישהו צריך לשלם על זה".

"אסור להם להיות בצומת תפוח, אסור להם", היא התייחסה לתושבי הכפרים הערביים באזור. "עובדה שבתחנות של גב ההר הם משקשקים. הם לא עומדים שמה. למה בכיוון השני יש? והם עומדים שם בחמולות, עם ראש מורם".

נציג הצבא ניסה להשיב לה. "בכל ההיערכויות, בכל הפעילות של הצבא, החיילים עושים את המקסימום כדי לתת הגנה לאזרחים", אמר. צופיה התעקשה. "הוראות פתיחה באש הן מאוד נוקשות" - וזכתה לתשובה: "הן לא השתנו, הן רק חודדו".

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה חיזק את דבריה של אלמנתו של אביתר. "לא ייתכן שבמדינה מתוקנת אזרחים יחיו פחד למרות שלצבא יש את הכלים לשמור על ביטחון התושבים", אמר. "אולם הוא לא עושה זאת, בשל החלטות של הדרג המדיני".

דני דנון הגיע לנחם את המשפחה (חדשות 2)

גם סגן שר הביטחון דני דנון הגיע לבית המשפחה, וצופיה לא חסכה גם ממנו מילים קשות. "פורסים כל כך הרבה כוחות, במקום להגן עלינו, להגן על האויבים", היא הטיחה בסגן השר. "נראה לי קצת מופרך ולא נעים לנו לחיות במדינה הזאת".