רהט: מטען ואבנים נזרקו על שוטרים‎

מאות מתפרעים מבעירים צמיגים ומיידים בקבוקי תבערה לעבר תחנת המשטרה בעיר, במחאה על מותו של מפגין במהלך עימותים עם המשטרה שלשום. אחד המתפרעים נפצע וארבעה נעצרו. בתוך כך נודע כי מפקד המחוז הדרומי במשטרה צפוי להדיח מספר שוטרים שפעלו בעימותים בשל כניסה לשטח בניגוד להוראות

המהומות האלימות ברהט התחדשו: מאות מתושבי העיר מבעירים צמיגים ומיידים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר תחנת המשטרה המקומית - במחאה על מותו של תושב המקום במהלך עימותים עם המשטרה שלשום (ראשון). לפחות אדם אחד נפצע קל בהתפרעויות וארבעה חשודים נעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך העימותים השליך אחד המתפרעים מטען צינור לעבר הכוח המשטרתי. רכב צה"לי שהיה במקום ניזוק, אך לא היו נפגעים.

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו הגיע לתחנת המשטרה ברהט כדי לפקד מקרוב אחר ההתרחשות. המפכ"ל קיים הערכת מצב  בהשתתפות מחוז דרום ניצב יורם הלוי וראש אג"מ ניצב אהרון אקסול, שבסיומה הנחה לעשות ככל הנדרש כדי להשיב את הסדר על כנו והורה להמשיך בהיערכות המוגברת.

דנינו קרא למנהיגי האוכלוסיה הבדואית לגלות אחריות ואיפוק ולפעול להרגעת הציבור ולהחזרת שגרת החיים התקינה לרהט. "אני מבין את כאב המשפחות ומשתתף בצערן, אך לכולנו אחריות משותפת לשמור על ההישגים אליהם הגענו יחד עם האוכלוסיה הבדואית בעמל רב".

עם זאת, הדגיש המפכ"ל כי "משטרת ישראל לא תאפשר להפר את החוק ותפעל בנחישות כלפי כל מי שינסה לעשות זאת. לא ניתן לפגוע בשוטרינו או בכל אזרח במדינת ישראל".

המשטרה בדקה את נסיבות התקרית האלימה שלשום ובימים הקרובים יוגשו המסקנות לעיונו של מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם הלוי. על פי ההערכות צפוי ניצב הלוי להדיח שוטרים וקצינים שלקחו חלק במהומות, וזאת בשל כניסה לשטח בניגוד להוראות.

מוקדם יותר הערב פרסמה המשטרה סרטון שצילם מסוק משטרתי מההתפרעויות ברהט בתחילת השבוע. בסרטון נראות הדקות המתוחות שבהן מקיפים מאות מתפרעים ניידת משטרה שנקלעה למסע הלוויה של הצעיר הבדואי סמי אל ג'אער, שנורה בשבוע שעבר למוות בידי שוטרים.

ניידת המשטרה שנקלעה להמון

בתוך זמן קצר מצאו עצמם השוטרים בניידת כשהם מוקפים מכל הכיוונים בכלי רכב. מהמשטרה נמסר כי "המון זועם של מאות אנשים צר על הרכב ויידה מאות אבנים וסלעים על השוטרים בניידת".

למקום הגיעה בתוך זמן קצר תגבורת שהחלה להפעיל אמצעים לפיזור הפגנות על מנת לחלץ את הניידת. במהלך המהומות האלימות נהרג מתפרע אחד ונפצעו עוד עשרות. מספר שוטרים שהיו בניידת המשטרה נפצעו באורח קל.