צפו: פיצוץ מבוקר של נפל פגז בתל אביב

המשטרה פוצצה נפל פגז שהתגלה בין הרחובת לוי אשכול ואינשטיין בצפון תל אביב, ליד שדה דב. קול נפץ עז נשמע באזור, רחובות נסגרו והתושבים נקראו לפנות את בתיהם. ההערכה היא כי הפגז, שהוטל במהלך מלחמת העולם השנייה, הכיל למעלה מ-130 ק"ג חומר נפץ

המשטרה פוצצה הבוקר באופן מבוקר נפל של פגז בצפון תל אביב, שככל הנראה הוטל ממטוס במהלך מלחמת העולם השנייה. התושבים נקראו לפנות את הבתים או להישאר במרחבים מוגנים עד שיסתיים המבצע לנטרול הנפל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הנפל איתרו שוטרים בשטח פתוח שנמצא בין הרחובות לוי אשכול ואינשטיין שבעיר. סמוך לשעה 10:00, בסיוע כוחות הנדסה של צה"ל ואנשי פיקוד העורף פוצץ הפגז. לאחר מספר שעות פירקו בעזרת דחפור את שרידי הפגז והעבירו אותו להשמדה. חבלני המשטרה מעריכים כי הפגז הכיל למעלה מ-130 ק"ג של חומר נפץ.

"לפני שבועיים איתר שוטר ערני שביצע פעילות לחיפוש שוהים בלתי חוקיים את הפצצה", אמר מפקד מרחב ירקון, תת ניצב יורם אוחיון שפיקד על הכוחות. לדבריו, המרעום של הפצצה היה עדיין חי. "הפצצה היוותה סכנה לתושבי האזור ולכן עד היום הקמנו ביצורים ואבטחנו את המקום". במבצע השתתפו כחות הנדסה של צה"ל ואנשי פיקוד העורף.

 

הרחוב הראשי נסגר

במשטרה המליצו לתושבים המתגוררים ברחוב לוי אשכול, בבניינים מספר 48, 50 ו-56, לעזוב את דירותיהם בין השעות 08:30-18:30, או לשהות בחדרים מוגנים ולהגיף את התריסים.

הנפל. למעלה מ-120 ק"ג חומר נפץ (משטרת ישראל)

בשל הפיצוץ, נערכו שינויים בהסדרי התנועה בין 8:00-18:00. רחוב לוי אשכול נסגר בקטע שבין רחוב אפטר להאוזנר. לא יתאפשר מעבר להולכי רגל ולכלי רכב והנהגים התבקשו להוציא את רכביהם מהחניונים באזור לפני השעה 8:30.