יש חגיגה: עשרות אלפי אוהדים של מכבי ת"א בכיכר רבין

הרחובות סגורים, השמפניות בחוץ: עשרות אלפי אוהדי מכבי ת"א באו לכיכר רבין לחגוג את האליפות בה זכתה הקבוצה אחרי עשר שנים שחונות. לבמה עלו כל השחקנים ואנשי הצוות המקצועי. בגזרת המשפחה בלטו הוריו של הבעלים הקנדי מיטש גולדהאר ואגדת הכדורגל יוהאן קרויף, אביו של המנהל המקצועי של הקבוצה

ההמונים בכיכר רבין, הערב (לירון זייד)

עשר שנים ארוכות הם חיכו לזה, ועכשיו אחרי שההמתנה הסתיימה אפשר לחגוג כמו שצריך. עשרות אלפי אוהדים של מכבי תל אביב הגיעו הערב לכיכר רבין בעיר כדי לחגוג עם השחקנים ואנשי המועדון את האליפות ה-15 בתולדות המועדון הצהוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה עלו השחקנים ואנשי הצוות המקצועי לבמה אחד אחר השני לכל תשואות ההמונים. המאמן הספרדי אוסקר גארסיה לקח את המיקרופון ואמר לאוהדים: "אני שמח ונרגש להיות פה עם המשפחה שלי. אני מודה לגו'רדי המנהל ולבעלים מיטש גולדהאר", לבסוף אמר בעברית כי "הלב שלי הוא צהוב ותמיד יהיה צהוב".

אחריו עלה הבעלים גולדהאר בעצמו ואיתו אמו ואביו שבאו מקנדה. "זו היתה דרך ארוכה וקשה", אמר גולדהאר שמסיים שנה שלישית במועדון הצהוב. "האליפות מגיעה לכם האוהדים, זאת השמחה שלכם. זאת מכבי".

אחרי עשר שנים - יש אליפות (פייסבוק)

מבט מהקהל, הערב (לירון זייד)

"צהוב עולה" בכיכר, הערב (לירון זייד)

פרט לנוכחותם של השחקנים, הבעלים, הצוות המקצועי וכמובן אורח הכבוד יוהאן קרויף, הופיעו גם אמנים בכירים כגון להקת אתניקס והזמר ליאור נרקיס. אבל לא הכל הלך חלק. מהמשטרה נמסר כי לפחות ארבעה מאוהדי הקבוצה נעצרו לאחר שהדליקו כ-16 אבוקות והשליכו שלושה רימוני עשן, חבלן משטרה אחד פונה לבית החולים לאחר שנפגע משאיפת עשן וכמוהו ארבעה אוהדים נוספים שנזקקו לטיפול רפואי.

באופן סמלי, מוקדם יותר הערב מכבי ת"א אירחה את האלופה היוצאת עירוני קריית שמונה למשחק שהיה לפרוטוקול בלבד, ובהרכב משני גברה עליה 0:1 משער של ערן זהבי (89).

כיכר רבין נצבעה צהוב, הערב (לירון זייד)

משם, אנשי המועדון כולו, מהבכיר ביותר ועד הזוטר, מלווים במשפחותיהם, הגיעו לכיכר רבין, שם הוקמו מבעוד מועד במות והוכן מתחם מיוחד. האלופה הטריה גילתה עשרות אלפי חוגגים במרכז תל אביב, והאנרגיות הנדירות של כולם מספקות ערב שאיש מהנוכחים לא יוכל לשכוח לעולם.