שיבושים בנתב"ג עקב הערפל

בעקבות הערפל הכבד ששרר במהלך הלילה הופנו חמש טיסות שעשו את דרכן לננמל התעופה בן גוריון לשדה התעופה בלרנקה שבקפריסין וכן מורגשים שיבושים בלוח ההמראות והנחיתות. שדה דב עדיין נותר סגור להמראות ונחיתות בעקבות הראות הלקויה

ערפל סמוך לנתב"ג, הבוקר (נועם ברקאי)

במהלך הלילה הופנו ללרנקה חמש טיסות שעשו את דרכן לישראל בשל ערפל. הן תשובנה לישראל בהתאם לנוהלי לחברות הטיסה. בעקבות הערפל הכבד נגרמו שיבושים ועיכובים בלוח ההמראות והנחיתות בנתב"ג. שדה דב עדיין סגור לנחיתות והמראות למעלה מ-12 שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרשות שדות התעופה נמסר כי בשעה 1:15 בלילה הופעל נוהל ראות לקויה בנמל התעופה בגלל ערפל. "חמש טיסות שהיו באוויר הופנו ללרנקה כשדה חלופי ונחתו שם", אמר דובר הרשות, "מתוכן שלוש טיסות של חברת אל על, טיסה של חברת אל-איטליה וחברת KLM. הטיסות יגיעו בחזרה לישראל על פי נהלי החברות".

דובר הרשות הוסיף כי "בשעה 4:15 לפנות בוקר הערפל התפזר ונמל התעופה שב לפעילות סדירה. בשעה 6:15 חזר הערפל ושוב הורגשו שיבושים בפעילות הנמל".

גל ענני הערפל הגיע אתמול בשעות הצהריים לאזור שפלת החוף אחרי מספר ימים של שרב. תושבי אזור קו החוף בדרום ובמרכז הארץ הופתעו לראות אץ ענני הערפל באמצע הקיץ. שדה דב נסגר להמראות ונחיתות.

איך מתרחשת תופעה של ערפל בעונה החמה? לא מדובר בערפל רגיל, כי אם בתופעה של ערפל מוסע. זוהי תוצאה של עננות נמוכה מאוד שהצטברה מעל הים בלילה, אך לא הגיעה עד כה לקו החוף בשל רוחות מזרחיות וצפוניות. בשעות האחרונות רוחות בריזה הביאו את הערפילים, שנוצרו בים, מאות מטרים מקו המים.

למרות ההפתעה, זו אינה תופעה נדירה. כמעט מדי שנה כאשר יוצא גל חום ולחות חודרת מכיוון הים, מופיע הערפל המוסע. התחזית היא כי התופעה תימשך הלילה ומחר באזור מישור החוף, השפלה וצפון הנגב.