רמי לוי: "מצטער שמכרנו סרט נאצי"

צבי ברנהר סייע לאדם בעל מוגבלות לערוך קניות באחד מסניפי "רמי לוי". לפתע, הוריד האיש מאחד המדפים את סרט התעמולה הנאצי "ניצחון הרצון". "הזדעזעתי, לא ידעתי מה לעשות", סיפר ברנהר. רמי לוי התנצל, וסיים לעבוד עם הזכיין

בעודו עורך קניות במרכול של "רמי לוי", הופתע צבי ברנהר לגלות על המדף את סרט התעמולה הנאצי של לני ריפנשטהאל - "ניצחון הרצון". "הזדעזעתי, צילמתי את זה, ולא ידעתי מה לעשות", סיפר ברנהר. רמי לוי מיהר לפטר את הזכיין שסיפק את הדיסקים לרשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברנהר, תושב ירושלים, הגיע לקניות במסגרת התנדבותו בעמותה לאנשים עם צרכים מיוחדים. הוא ליווה את אחד הנתמכים בעמותה בקניות. "זה בחור שמתעניין בהיסטוריה", סיפר ברנהר. "הוא הוריד את הסרט מהמדף ושאל מה זה". ברנהר, העוסק בתחום השואה, הסתכל ולא האמין. מאוחר יותר התלונן בפני הרשת.

הסרט "ניצחון הרצון" הופק בגרמניה הנאצית ב-1934 כחלק מהתעמולה הנאצית. הוא מתעד קונגרס של המפלגה בנירנברג, ומפאר את נאומיו של היטלר, שהיה אחד ממפיקיו של הסרט.

"אני מצטער", אמר הערב רמי לוי, בעליה של הרשת. "יש לי זכיין שמוכר את הדיסקים אצלי. אני לא מכיר ולא יודע מה הסרטון". הוא ציין כי מיד לאחר שגילה את הדבר הפסיק לעבוד עם הזכיין והוריד את כל הדיסקים שמכר מהמדפים.