הצפיפות והדוחק: נסיעת האוטובוס שהפכה לסיוט

כמעט שנתיים לאחר החלת הרפורמה בתחבורה הציבורית בגוש דן, תנאי הנסיעה באוטובוסים בישראל הם מהירודים ביותר שיש. נוסעי קו 43 של "דן" מתלוננים על צפיפות נוראה, אטימות של הנהגים לקריאותיהם ועל נסיעה יומיומית שהיו מעדיפים לשכוח: "אנחנו מצטופפים כמו סרדינים. אין מקום להזיז אפילו את היד"

הצפיפות בקו 43, הבוקר (חדשות 2)

"לאוטובוס נכנסת גברת עם סלים" אומר שיר הילדים הנודע - אלא שלאוטובוס הזה אף אחד לא יוכל אפילו להכניס את האף: כמעט שנתיים לאחר החלת הרפורמה בתחבורה הציבורית שהייתה אמורה לחולל מהפך בשירות ובתנאי הנסיעה - נוסעים רבים עדיין עולים לאוטובוסים צפופים עד אפס מקום ושורדים בקושי רב נסיעה שאמורה להיות קצרה ונוחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתלונה שהגיעה לחדשות 2 באינטרנט, תיארו נוסעים ממורמרים את הסיוט שעובר עליהם מדי בוקר בדרך לעבודה. לדברי אחת הנוסעות, שנוסעת מדי בוקר בקו 43 של חברת "דן" ממסוף המרינה בבת ים לכיוון תל השומר, הנסיעה היא פשוט חלום בלהות. "מהרגע שאני נכנסת לאוטובוס ואני רואה שהוא כמעט מלא, אני כבר יודעת מה צפוי לי בהמשך", סיפרה.

לדבריה, האוטובוס עליו היא עולה בשעה 06:15 בבוקר מתמלא כל כך במהירות, עד שאין מקום לזוז. "אם יש מקום לשבת על המדרגה שבקצה האוטובוס, זה נס. כל כך צפוף ודחוק, שקשה אפילו להזיז את הידיים", תיארה.

נוסעים נוספים שמשתמשים בשירותי הקו, מתלוננים על כך שהאוטובוס שאוסף אותם בשעה המוקדמת אך העמוסה בבוקר, הוא תמיד אוטובוס קצר - כלומר אוטובוס שיש בו בערך 40 מקומות ישיבה, זאת בניגוד לאוטובוס ארוך שמכיל כמות כפולה של נוסעים. "אני לא מבין למה תמיד מגיע אוטובוס קטן, כשברור שכל יום בשעה הזו יש הרבה נוסעים?", תהה נוסע נוסף. "זה מגיע למצב שכל כך צפוף באוטובוס עד שקשה לנהג אפילו לסגור את הדלתות מרוב הדוחק", סיפר.

העסקה של הנהג: "תידחסו עוד פנימה, ולא אוריד אתכם מהאוטובוס"

הבוקר שוב יצא קו 43 לדרכו הקצרה יחסית, אך הלא פשוטה בכלל. אך הפעם נראה היה שנשברו כל השיאים. בשעה שהאוטובוס כבר היה מלא באנשים והנהג עצר בעוד תחנה, הוא פתח את מערכת הכריזה וביקש מהנוסעים להצטופף עוד. "תיכנסו עד הסוף, עוד אנשים עולים", ביקש הנהג והתעלם מהנוסעים שצעקו שאין בכלל מקום. "תצטופפו, עוד 4-5 תחנות ונסיים עם זה", הוסיף.

בזמן שהעלה עוד אנשים גם מהדלת האחורית שבקושי נפתחה, חשב הנהג על "דיל" שיקנה לו אולי עוד כמה רגעים של שקט. "לפי החוק, בגלל שיש בעיה בדלת האחורית, אני מחויב להוריד אתכם ושתחכו לאוטובוס אחר", אמר הנהג. "אני לא רוצה לעשות את זה ובא להתחשב בכם, אז תצטופפו עוד. אני בא לקראתכם - אז תבואו לקראתי", הוסיף.

"מה היה קורה אם הייתה תאונה או שריפה?"

"לא מובן לי איך נהג מסכן ככה את שלום נוסעיו כשהוא מעלה לאוטובוס עוד ועוד אנשים, כשכבר אין מקום לזוז, לדרוך או לנשום", סיפר נוסע נוסף. "אני לא רוצה לדמיין מה היה קורה במקרה של תאונה בו אנשים היו נמחצים או חלילה במקרה של שריפה. איך ניתן להימלט במהרה ממקום כל כך צפוף ודחוס?", תהה.

למרבה האירוניה, מול עיניהם העייפות והאומללות של הנוסעים שרק רצו שהנסיעה תיגמר, ניצב לאורך כל הנסיעה הסלוגן של חברת האוטובוסים - "הדלתות נפתחות לקראתך". אלא שבמקרה שלהם, הדלתות אפילו לא יכלו להיפתח מרוב עומס של נוסעים - וזה עוד לפני ימי הקיץ החמים באמת.

מחברת "דן" נמסר בתגובה כי "החברה קשובה לנוסעיה ואינה מוכנה בשום אופן לעבור לסדר היום למול תסריט חריג ובעייתי כפי שמופיע בפנייתכם. כדי שמשתמשי חברת "דן" ימשיכו ליהנות משירות יעיל ונוח כתמיד, אנו מתחייבים לברר מיידית את תלונת הנוסעים ולפעול כמתחייב".