השיבושים בתנועת הרכבות: "אנו תשושים, סכנה בטיחותית לנוסעים"

נהגי הרכבת שלא הגיעו היום לעבודה טוענים שלוח המשמרות החדש מעמיס עליהם, מה שעלול לגרום לאסון על המסילה. "זה גורם לנו להיות חולים, נהג תשוש לא מסוגל להפעיל רכבת עם 1,00 נוסעים", הסבירו. ההנהלה מכחישה: "הם קיבלו כסף על שעות שלא עבדו". שיבושים מורגשים בשני קווים מרכזיים

הנהגים: "ייקרה אסון" (חדשות 2)

נהגי הרכבת שלא הגיעו היום לעבודה מזהירים מאסון בטיחותי בשל מערכת השעות החדשה שלהם. על פי העובדים, ההנהלה לא מוכנה להגיע איתם להסדר וכך הם עובדים שישה ימים בשבוע באופן רצוף - מה שמסכן את הנוסעים. 28 נהגים לא הגיעו לעבודה הבוקר והודיעו במפתיע שהם "חולים". בשל העיצומים, משעה 10:30 קו יבנה-הוד השרון וקו בנימינה-אשקלון פועל באופן מוצמצם - כשכל שעה תצא רק רכבת אחת ולא שתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"העובדים שנמצאים בבית במחלה הודיעו עוד לפני זה שהם מתמוטטים והרימו דגל אדום לחברה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ליאב אליהו, מזכיר ועד נהגים באזור הדרום. לדבריו, החברה לא מתחשבת בעומס על הנהגים שפוחדים מאוד לעלות על הרכבות. "העומס גרם להם להיות חולים, הם דוהרים ב-150 קמ"ש לשעה, עוצרים ב-70 תחנות ועוברים ב-400 רמזורים. נהג תשוש לא מסוגל להפעיל רכבת שיש בה 1,000 נוסעים".

יתערב? שר התחבורה כץ (AP)

הרכבת: העובדים מנסים לסכל את המערכת הממוחשבת

הנהלת הרכבת נפגשה עם ועד העובדים מספר פעמים, אך לדברי הנהגים הפגישות לא הובילו לפתרון ראוי. גורמים בוועד הבהירו כי העובדים מעוניינים במערכת חדשה למשמרות, אך הבהירו כי זה לא נעשה בשיתוף איתם - ועל כן המחלוקת. "זה ככה כבר שבוע ימים ואף אחד לא לוקח את העניין לתשומת לבו, אנו מבקשים את עזרת שר התחבורה", אמר אחד מהם, שהבהיר שהוועד לא נתן כל הנחיה בנושא לנהגים.

ברכבת שללו את הטענות בתוקף ואמרו כי מדובר בספין. "הם היו רגילים לקבל כסף על משמרת של שמונה שעות, כשבפועל הם נהגו פחות מארבע שעות. למעשה, כל נהג קיבל 11 שעות על עבודה שהוא לא ביצע", נמסר מהרכבת, שם טוענים כי העובדים מנסים לסכל את המערכת הממוחשבת החדשה שחוסכת כסף רב לציבור. על פי הנוהל החדש, העובדים יעבדו יותר שעות ולא יקבלו כסף על נסיעות שבהן לא נהגו.