ח"כ רגב: "להעביר הזרים למתקני שהייה"

חברי וועדת הפנים, בראשות יושבת הראש ח"כ מירי רגב, סיירו בדרום תל אביב ושמעו על השפעת המסתננים בשכונות הדרום. האזרחים מספרים על פחד לצאת מהבית, המשטרה הסבירה כי בלתי אפשרי לאכוף עליהם את החוק, והעירייה הסבירה שהם מהווים נטל על מערכת הבריאות – ובמקביל משלם המסים דואג להזנת ילדי המסתננים ולחינוכם

מסתננים בדרום ת"א, ארכיון (חדשות 2)

בקיץ האחרון עמדה ח"כ מירי רגב (ליכוד) בראש המתנגדים לשהיית המסתננים הלא חוקיים מאפריקה בשכונות דרום תל אביב. לאחר סיור של ועדת הפנים בשכונות העיר אמש, רגב חוזרת על עמדותיה: "יש להעביר את כל המהגרים הלא חוקיים למתקני שהייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הסיור פגשו הח"כים אזולאי, אשר, כלפה צור ושי ביחד עם יו"ר הוועדה רגב תושבים ושוטרים ביחד עם נציגי העירייה. "שכונות דרום תל אביב הם מדינה בתוך מדינה. יש צחנה של שתן בחדרי המדרגות" נכתב בהודעת הוועדה עם סיום הסיור. עוד נכתב כי יש תושבים שיוצאים מביתם רק פעם בשבוע בגלל הפחד: "נרקומנים ישנים על סף הדלת שלי", אמרה לח"כים רבקה אברמוב, אחת התושבות באזור.

"אי אפשר להסתובב בלילות, יש אלימות קשה וכנופיות בקרב מהגרי העבודה", אמר לח"כים שלמה מסלאווי, חבר ועד השכונות. "המהגרים לא פעם עושים את הצרכים שלהם בחצר של בתי כנסת", סיפור גבאי בית כנסת מקומי בו התנהל הדיון.

"הזרים מרבים בשתיית אלכוהול, קשה לאכוף עליהם את החוק"

ח"כ רגב אמרה כי תקיים דיון יסודי בוועדה בנושא: "זו מציאות בלתי אפשרית. לא ייתכן שהמדינה לא תוכל לאכוף". היא הוסיפה ואמרה כי תפעל עד להשגת פתרון: "יש להעביר את מהגרי העבודה הלא חוקיים למתקני שהייה ולאחר מכן למדינה שלישית. "אני אדרוש מהיועץ המשפטי לממשלה לאתר את הפתרונות המשפטיים שיאפשרו מהלך כזה", הדגישה.

מפקד מחוז ת"א במשטרה ניצב אהרון אקסול אמר "לא ניתן להעביר את המהגרים למתקן סהרונים, מדובר בכמות גדולה מדי. אוכלוסיית המהגרים מרבה בשתיית אלכוהול, דבר שלא היו מורגלים בו בארצות המוצא שלהם. קשה מאד לאכוף את החוק על אוכלוסייה זו, שכן אין לה כתובת וגם לא ניתן לחקור אותה בשפת האם, דבר הנדרש על פי החוק".

רובי זלוף, המשנה למנכ"ל עיריית ת"א סיפר לחברי הכנסת שלעירייה יש בעיות קשות עם אוכלוסיית מהגרי העבודה. הם מהווים נטל כבד על מערכת הבריאות, שכן הם אינם מבוטחים. העירייה גם דואגת להזנת ילדי המסתננים ולחינוכם.