הוריו וחבריו של הנרצח בפיגוע נפרדים: "הצחוק והבידור היו מרכז חייו"

אביתר בורובסקי שנדקר למוות בצומת תפוח שבשומרון היה בדרכו לחזרות באנסמבל "פלייבק" בו לקח חלק. "הוא היה איש רוח שביקש לשלב את אורח חייו הדתי עם עולם התרבות והתיאטרון", סיפרו חבריו בעמותת "אראל" שבמסגרתה הופיעו בהצגות ברחבי הארץ. "הוא היה מצחיקן, בעל ואבא למופת", סיפר אביו

הוריו של אביתר בורובסקי שנרצח הבוקר בפיגוע הדקירה בצומת תפוח מתקשים לעכל את הבשורה הקשה. "הוא היה בן זקונים חביב, מצחיקן, אבא ובעל למופת", תיאר אביו בריאיון לחדשות 2. "נקטע לו באמצע. הוא מאוד רצה ליישם את העניין של ליצנות רפואית. הוא ראה בזה שליחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמו של אביתר סיפרה על היותו איש אידיאולוגי: "הוא היה איש התנחלויות אמיתי. הוא מאוד היה מאושר כשהוא עבר לשם. הוא קנה בית ביצהר רק לפני מספר חודשים. פחדנו לנסוע שם. כל פעם שקרה שם משהו, היינו מתקשרים לברר".

השניים התייחסו גם למעשי הנקם שאירעו היום, והיו חלוקים בדעתם. "הנקמה לא תעזור", אמרה אמו של אביתר. "הוא לא יחזור. יהרגו עוד ערבי, ואז עוד יהודי? זה לא פתרון". לעומתה, אביו של בורובסקי ציין כי דווקא יש לו יצר נקמה. "אני מאוד רוצה לבוא בחשבון עם הרוצח", הוא אמר. "אני לא מסכים עם תג מחיר, אבל הייתי רוצה לנקום ברוצח. איך, אני לא יודע. אני גם לא חושב על כך, אבל זה קיים".

"אחד האנשים המוכשרים והמצחיקים שהכרנו"

גם חבריו של אביתר, שותפיו לעמותת אראל, שבמסגרתה הופיע בורובסקי בהצגות תיאטרון ברחבי הארץ, מספרים על אדם מוכשר ומצחיק שאהב את הבמה: "זה פשוט יום עצוב מאד".

ברוך וחיה בורובסקי, הוריו של הנרצח, היום (חדשות 2)

"מדובר באחד האנשים המוכשרים והמצחיקים שהכרנו", סיפר אושרי מימון, חברו של בורובסקי, שאותו הכיר לפני כ-7 שנים בטיול של תנועת "בני עקיבא". במהלך השנתיים האחרונות הצטרף בורובסקי, שכונה על ידי חבריו בשם "נאפו", כשחקן תיאטרון לעמותה הפועלת לפיתוח התרבות היהודית והרוחנית ברחבי הארץ.

ההרוג בפיגוע, אביתר בורובסקי (באדיבות: משפחת בורובסקי)

"היה חשוב לו כאיש רוח, לקחת חלק בעשייה תרבותית, זאת על אף שעל פי רוב שחקנים אינם נמנים עם תושבי ההתנחלויות", הסביר מימון. "הוא הופיע איתנו בהצגות רבות ברחבי הארץ ביניהן 'איך פגשתי את אחמד', שממש ניתן ללמוד ממנה על סיפור חייו של איש רוח שמתגורר בהתנחלות".

"תמיד ידע להסתכל על הדברים בחיוך"

"האמנות היתה בנפשו", תיאר אסף פני-אל, חברו של בורובסקי להצגות. "אפילו ברגעים האחרונים שלו, הוא היה בדרכו לחזרות באנסמבל 'פלייבק', שם בעיקר עסק בסטנד אפ".

פני-אל הסביר כי לאביתר לא היו חיים קלים למדי. "תמיד קרו דברים משונים ומוזרים. הכל היה מתבלגן לו, ודברים 'לא ממש הלכו לו חלק'. אבל הוא תמיד ידע להסתכל על הדברים בחיוך ובצחוק גדול. למעשה, הוא הפך את הצחוק לכלי שעמו התמודד עם כל קושי שנאלץ לעמוד בפניו. איבדנו היום שחקן אמיתי שהבידור היה חלק מחייו".