שוב שריפות: אש בשטחי אימונים בבית גוברין, דליקה בבניין באשקלון

אש פרצה היום בשטח מטווחים סמוך לבסיס צה"ל באזור בית גוברין. מטוסים וצוותי כיבוי נאבקים בלהבות שהתלקחו בשל השרב. בניין משרדים באשקלון פונה לאחר שאש פשטה בקומות, ההערכה: השריפה נגרמה בשל תקלה במיזוג האוויר

השרב נמשך והשריפות משתוללות: אש התלקחה היום בשטחי אימונים של צה"ל באזור בית גוברין. האש התפשטה בכל מרחב לכיש, ופקחי רשות הטבע והגנים מסייעים במאמצים וגם פועלים להצלת חיות הבר הרבות בשטח. במקביל, נאבקים צוותי כיבוי בלהבות בשריפה שפרצה בבניין משרדים באשקלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שבעה צוותי כיבוי וארבעה מטוסים הוזעקו לאזור השריפה שהתלקחה באזור המטווחים של בסיס צה"ל. עד כה לא הושגה שליטה על האש, שפרצה ככל הנראה בשל תנאי מזג האוויר.

באשקלון פינו הכבאים כל יושבי הבניין מחשש לנפגעים מהלהבות שאחזו בקומות. עדיין לא ברור מה גרם לשריפה, אך מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה ניצתה האש בשל תקלה במערכת מיזוג האוויר במבנה.

גם אתמול בערה הארץ. 11 בני אדם נפגעו בשריפת ענק שהתלקחה במפעל עץ לאסירים בכלא מעשיהו. הסוהרים החלו לכבות את האש, אבל הבינו שאין ביכולתם להשתלט על הלהבות והזעיקו את כוחות הכיבוי.  אלו נלחמו בלהבות עד שהושגה שליטה על האש. ההערכה היא כי הסיבה לשריפה היתה קצר בנגריה בה עבדו האסירים.

השריפה בכלא מעשיהו (לירז ספיר)

שריפה נוספת פרצה אתמול בשדה קוצים ליד היישוב עזריקם באזור אשדוד. 4 צוותים ניסו במשך זמן רב לחסום את האש מלהגיע ליישוב ולתחנת דלק הסמוכה אליו. כשהם נעזרים בשלושה טרקטורים ובמסוק הצליחו להשתלט על הלהבות.

"תמיד יש עלייה בשריפות אחרי שנגמר החורף"

טפסר שמוליק פרידמן, סגן מפקד מחוז יו"ש בשירותי הכבאות סיפר בתוכנית "מהדורה ראשונה" כי אתמול נאבקו צוותי הכיבוי בנוסף בשש דליקות דליקות שדה ויער ברחבי הארץ. בהם: שריפה ביער השלום בירושלים, ביד רמב"ם, סמוך להדסים ובאשדוד.

"תמיד יש עלייה בשריפות לאחר שנגמר החורף וכל הצמחייה מתייבשת. בתחילת הקיץ יש יותר שריפות בגלל מזג האוויר הקיצוני - יש יובש ורוחות מזרחיות חזקות", הסביר טפסר פרידמן את הסיבות להתלקחות הדליקות בזו אחר זו.