מכבים: שריפה סמוך לבתי מגורים

שריפת חורש גדולה פרצה בדרום העיר מודיעין, הלהבות הגיעו מאות מטרים מבתי המגורים הקיצוניים של מכבים. הרוחות העזות הקשו על מכבי האש, אך הכבאים הצליחו להשתלט על הדליקה, ולא היו נפגעים או צורך לפנות בתי מגורים

שריפת חורש, ארכיון (חדשות 2)

הרוחות היבשות, החמסין ול"ג בעומר ממשיכים לתרום להתפרצות דליקות ברחבי הארץ: בדרום העיר מודיעין פרצה שריפת חורש גדולה. צוותי כיבוי גדולים מנעו מהשריפה להגיע לשכונות מגורים, למרות שהלהבות הגיעו רק מאות מטרים מהבתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שמונה צוותי כיבוי נלחמו בלהבות בדרום מודיעין, כשהאש הגיע סמוך לבתי מכבים, ישוב המהווה חלק מהעיר מודיעין. הרוחות היבשות הקשו על הכבאים להתמודד עם האש, אך בסופו של דבר הושגה שליטה ולא היו נפגעים באירוע. בערך 50 דונם של חורש טבעי נשרפו.

למרות הרוחות העזות, האש לא הגיע לבתי המגורים - לא היו נפגעים ולא היה צורך לפנות בתים בתוך היישוב. עם התמשכות מזג האוויר השרבי בכיבוי אש מזכירים לציבור שחוגג את ל"ג בעומר לנהוג בזהירות מירבית ולהקפיד על הנחיות הבטיחות באש.

אתמול: גל שריפות בכל רחבי הארץ

גל החום הכבד שפוקד את ישראל גרם אתמול לשורה של שריפות ברחבי הארץ. יותר מ-20 צוותי כיבוי מאזור המרכז, ירושלים וגוש דן הוזעקו אמש לאזור התעשייה "אפק" בראש העין, שם פרצה שריפה גדולה מאוד במתחם למכירת חלקי חילוף בן שלוש קומות לא היו נפגעים באירוע, אך קיים חשש שהמבנה יקרוס.

שריפות פרצו גם בשני מוקדים ליד הכנרת, האחד בשטח פתוח בין היישובים כרכום ואלמגור והשני באזור היישוב יבנאל. בעקבות השריפה שפרצה ביישוב אלמגור הסמוך לכנרת פונו שישה בתים מיושביהם, כאמצעי זהירות, אך מאוחר יותר הורשו התושבים לשוב לבתים. ארבעה מטוסי כיבוי הוזנקו לאזור בניסיון להשתלט על הלהבות.

במרכז הארץ פרצה שריפה באזור יער בן שמן. שני תיירים שנקלעו למקום נפגעו קל משאיפת עשן ופונו לקבלת טיפול בבית החולים על ידי צוותים של מגן דוד אדום. בשוהם פרצה שריפה סמוך למפעל של חברת "טבע", צוותי כיבוי השתלטו על האש בעזרת ניידות מתחנת פתח תקווה.

באזור ראשון לציון דווח על דליקה שפרצה סמוך לפארק השעשועים "סופרלנד", כאשר מחסן של אחת המסעדות בסביבה החל לעלות באש. צוותים של תחנת הכיבוי בראשון לציון שהגיעו למקום כיבו את האש במהירות. כמו כן דווח על שריפה גדולה שפרצה סמוך לרפתות המכון הוולקני.