שריפה גדולה בראש העין, יותר מ-20 צוותי כיבוי הוזעקו למקום

השרב הכבד גרם לגל של שריפות ברחבי הארץ. בראש העין פועלות ניידות כיבוי מכל אזור המרכז ומירושלים בניסיון להשתלט על דליקה גדולה מאוד במבנה תעשייתי. בשריפה ביער בן שמן נפגעו קל שני תיירים וליד הכנרת פונו כמה בתים בעקבות שריפה

גל החום הכבד שפוקד את ישראל גרם לשורה של שריפות ברחבי הארץ, שעל חלקן עוד לא הושגה שליטה. יותר מ-20 צוותי כיבוי מאזור המרכז, ירושלים וגוש דן הוזעקו הערב לאזור התעשייה "אפק" בראש העין, שם פרצה שריפה גדולה מאוד במתחם למכירת חלקי חילוף בן שלוש קומות. בשלב זה לא ידוע על נפגעים באירוע, אך קיים חשש שהמבנה יקרוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד כבאות והצלה מחוז מרכז, טפסר בכיר מאיר הראל, מנהל את האירוע בראש העין, כשהחשש הוא שהאש האוחזת בבניין תתפשט אל עבר מבנים סמוכים. עשרות כבאים פועלים במקום ומנסים להשתלט על הלהבות.

עשרות כבאים מנסים למנוע התפשטות האש (אלירן חייט)

מוקדם יותר פרצו שריפות בשני מוקדים עיקריים ליד הכנרת, האחד בשטח פתוח בין היישובים כרכום ואלמגור והשני באזור היישוב יבנאל. בעקבות השריפה שפרצה ביישוב אלמגור הסמוך לכנרת פונו שישה בתים מיושביהם, כאמצעי זהירות, אך מאוחר יותר הורשו התושבים לשוב לבתים. ארבעה מטוסי כיבוי הוזנקו לאזור בניסיון להשתלט על הלהבות.

שני תיירים נפגעו בשריפה ביער בן שמן

במקביל, פרצה שריפה בשדה קוצים ושטחי מרעה סמוך ליישוב יבנאל. צוותי כיבוי מתחנת גליל-גולן שהוזעקו למקום, השתלטו על הלהבות בסיוע צוותים מתחנת גליל מערבי. מטוסי הכיבוי שהוזנקו טיפלו לסירוגין בשתי השריפות שממשיכות להשתולל בשל הרוחות החזקות.

במרכז הארץ פרצה שריפה באזור יער בן שמן. שני תיירים שנקלעו למקום נפגעו קל משאיפת עשן ופונו לקבלת טיפול בבית החולים על ידי צוותים של מגן דוד אדום. בשוהם פרצה שריפה סמוך למפעל של חברת "טבע", צוותי כיבוי השתלטו על האש בעזרת ניידות מתחנת פתח תקווה.

באזור ראשון לציון דווח על דליקה שפרצה סמוך לפארק השעשועים "סופרלנד", כאשר מחסן של אחת המסעדות בסביבה החל לעלות באש. צוותים של תחנת הכיבוי בראשון לציון שהגיעו למקום כיבו את האש במהירות. כמו כן דווח על שריפה גדולה שפרצה סמוך לרפתות המכון הוולקני.